Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zarząd przeprasza Urząd Wojewódzki za... rozliczenia Szpitala

Data publikacji: 2018-12-28, Data modyfikacji: 2018-12-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego zdecydował się przeprosić za "nieprofesjonalny sposób rozliczenia dotacji przez Szpital Pomnik Chrztu Polski". Oświadczenie w tej sprawie zostało dziś nadesłane na naszą skrzynkę redakcyjną. Zarząd w jego treści nawiązuje do sprawy rzekomego ryzyka odebrania dotacji z budżetu państwa, która miała być zagrożona z uwagi na rzekome błędy formalno-prawne w rozliczeniach. Niniejszym oświadczamy, że informacje, które pojawiły się w przestrzeni publicznej sugerujące, iż Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu celowo kwestionuje wydatkowanie przez Szpital Pomnik Chrztu Polski środków z rezerwy ogólnej budżetu państwa w wysokości 5 mln 700 tys. zł., są wysoce krzywdzące dla merytorycznych i kompetentnych pracowników Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Tym samym pragniemy publicznie przeprosić Urząd Wojewody Wielkopolskiego, w sposób szczególny Wydział Zdrowia, za nieprofesjonalny sposób rozliczania dotacji przez Szpital Pomnik Chrztu Polski.  Reprezentując Powiat Gnieźnieński czujemy się odpowiedzialni za sprawowanie nadzoru nad jednostką jaką jest szpital. Mamy nadzieję, że powyższa sytuacja miała charakter jednostkowy i nie będzie rzutowała na współpracę z Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu w przyszłości. Składamy szczere podziękowania za dotychczasowe działania wspierające rozbudowę gnieźnieńskiej lecznicy ze środków budżetu państwa. Mamy nadzieję, że będziemy mogli liczyć na dalszą równie owocną współpracę przy kontynuacji tego zadania. w imieniu Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego Anna Jung Wicestarosta Gnieźnieński

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/16260-zarzad-przeprasza-uw-za-rozliczenia-szpitala
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola