Belka
Niedziela, 9 Grudnia 2018   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Wenecja" czystsza dzięki innowacyjnemu projektowi

Data publikacji: 2017-05-25, Data modyfikacji: 2017-05-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Projekt oczyszczania wód Strugi Gnieźnieńskiej zasilającej jezioro Jelonek przyniósł oczekiwany efekt. Dzięki niemu w akwenie znacznie zmniejszyło się stężenie związków azotu i fosforu. Projekt o wartości ponad 1 miliona złotych realizowany był w 2016 roku, w ramach programu GEKON przez firmę Mikronatura Środowisko. Dzięki inicjatywie Urzędu Miejskiego firma Mikronatura Środowisko zrealizowała wspólnie z najlepszymi ekspertami z dziedziny ochrony wód projekt badawczo-rozwojowy pod tytułem: „Opracowanie i wdrożenie metody rekultywacji jezior i ochrony wód powierzchniowych w oparciu o naturalne technologie biologiczne wykorzystujące pożyteczne mikroorganizmy”, współfinansowanemu z programu GEKON. W ramach tego projektu Mikronatura zrealizowała na Strudze Gnieźnieńskiej zadanie pn. „optymalizacja pracy systemu sedymentacyjno-biofiltracyjnego z zastosowaniem mikroorganizmów (biopreparatu),...

Pełna treść wiadomości na: aktualnosci113774
UM Gniezno, Źródło artykułu: gniezno.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola