Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W niedzielę wystąpią utrudnienia w ruchu

Data publikacji: 2018-09-12, Data modyfikacji: 2018-09-13
A A AWydrukDrukuj  
 
W najbliższą niedzielę zmotoryzowanych mieszkańców Gniezna czekają utrudnienia na kilku drogach z uwagi na odbywającą się 41. edycję Biegu Lechitów. 16 września w godzinach od 11:00 do 14:00 na drogach powiatu gnieźnieńskiego oraz miasta Gniezna, odbędzie się kolejna edycja wspomnianego półmaratonu. W związku z tym nastąpi tymczasowe ograniczenie ruchu dla pojazdów mechanicznych na poszczególnych odcinkach trasy. Półmaraton odbędzie się na szosie z Małego Skansenu przy Ostrowie Lednickim przez Dziekanowice do drogi wojewódzkiej Gniezno - Poznań (dawna DK 5), skąd skieruje się tą trasą w stronę Lednogóry i po około 250 metrach nastąpi nawrót w kierunku Łubowa. Na końcu Łubowa biegacze skręcą w prawo w stronę Pierzysk do drogi serwisowej trasy S5 przez wiadukt nad "ekspresówką", skąd po jego pokonaniu skierują się w lewo na drogę serwisową w kierunku Gniezna. Po dotarciu do granic miasta, bieg skieruje się ulicami: Swarzędzką, Orzeszkowej, Lema, Rzepichy, Dalkoską, skąd po ok. 400 metrach skieruje się w lewo w kierunku ul. Strumykowej w rejon parkingów przy stadionie Mieszka. Dalej biegacze skręcą nad Jezioro Jelonek, po czym obiegną akwen i ul. Jeziorną, Łaskiego dobiegną na Plac św. Wojciecha, gdzie znajdować się będzie meta.   Na newralgicznych skrzyżowaniach ruchem ma kierować policja oraz inne służby porządkowe, do których poleceń należy się stosować. Na czas biegu w rejonie osiedla Skiereszewo i Dalki, zalecamy omijanie przejazdu kolejowego na ul. Gajowej i kierowanie się objazdem przez ul. Kostrzewskiego. Organizatorzy przepraszają za spowodowanie utrudnień w ruchu, ale zachęcają jednocześnie do wspólnego kibicowania zawodnikom na trasie półmaratonu - w sumie uczestniczyć w nim ma ponad 4 tysiące biegaczy.

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15285-w-niedziele-wystapia-utrudnienia-w-ruchu
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola