Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sygnalizacja wciąż nie działa, więc piesi czekają

Data publikacji: 2018-10-24, Data modyfikacji: 2018-10-25
A A AWydrukDrukuj  
 
Minął ponad miesiąc od uszkodzenia "świateł" na przejściu dla pieszych na ul. Witkowskiej. Od tego czasu są one wyłączone, a zarządca sam nie wie, kiedy je uruchomi. We wrześniu minął rok od momentu uruchomienia sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Witkowskiej z ul. Klonową. W niemal rok po tym też, doszło do uszkodzenia instalacji przez samochód z dźwigiem, który zerwał sygnalizator dla pieszych. Minął już ponad miesiąc od tego zdarzenia, a urządzenie wciąż jest wyłączone. Tymczasem piesi czekają aż samochody ich przepuszczą i to pomimo iż istnieje jeszcze oznakowanie pionowe. Niekiedy przechodnie muszą ryzykować... Do uszkodzenia sygnalizatora przez ciężarówkę 14 września, a zapytany o sprawę niemal miesiąc po tym fakcie Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich, do którego należy ul. Witkowska, przekazał nam: - Awaria natychmiast została zgłoszona wykonawcy, który musiał dokonać analizy sytuacji i oszacować koszty naprawy. Obecnie jesteśmy w trakcie przygotowywania umowy. Po jej podpisaniu, wykonawca niezwłocznie przystąpi do robót naprawczych. Na tę chwilę dokładny termin ponownego włączenia sygnalizacji nie jest znany. Tymczasem mamy już 24 października, a od mieszkańców z okolicy ul. Klonowej, Konopnickiej czy Surowieckiego wciąż otrzymujemy pytania o przywrócenie sygnalizacji do użytku, gdyż dojście do sklepu po drugiej stronie ulicy w godzinach szczytu graniczy z cudem. Teraz, gdy robi się szybciej ciemno na dworze, to pytanie jest tym bardziej aktualne. 

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15699-sygnalizacja-wciaz-nie-dziala-wiec-piesi-czekaja
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola