Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spółdzielnia zmienia stawki podwyżek

Data publikacji: 2018-12-01, Data modyfikacji: 2018-12-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Rada Nadzorcza Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zdecydowała się na zmianę wysokości podwyżki za ciepłą wodę i opłatę stałą, którą podniosła kilka tygodni temu. Przypomnijmy iż na początku ubiegłego miesiąca informowaliśmy o pierwszym takim zawiadomieniu, które po 2 listopada skierował do mieszkańców zarząd GSM. Zgodnie z jego treścią, stawki za podgrzanie wody użytkowej podniesiono do kwoty 30,75 zł za metr sześcienny (do tej pory wynosiła ona 18,14 zł), a opłaty stałej do wysokości 45 groszy za metr kwadratowy (do tej pory było to 20 groszy).  Opłaty te miały zacząć obowiązywać od 1 grudnia 2018 roku, a Spółdzielnia powoływała się przy tym na konieczność urealnienia kosztów po podwyżce cen ciepła systemowego, którą wprowadziło Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Rzecz w tym iż PEC swoje stawki podniósł rok wcześniej i to rodziło pytania o to, dlaczego Spółdzielnia zwlekała z tym krokiem tyle czasu (wprowadzając ją w kilka dni po wyborach samorządowych). Obecnie, do lokatorów zamieszkałych w budynkach zarządzanych przez GSM, zostały w ostatnich dniach skierowane kolejne zawiadomienia, nadane przez zarząd. Z jego treści wynika iż Rada Nadzorcza na posiedzeniu 26 listopada br. podjęła uchwałę dotyczącą zmiany "Regulaminu rozliczania kosztów dostawy ciepła na cele centralnego ogrzewania i ciepłej wody w zasobach Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej". Jak zawarto w zawiadomieniu: - Wprowadza się od 1.01.2019 r opłatę jednoczłonową za podgrzanie wody użytkowej w wysokości 29 zł za 1m3 wody. Tym samym uchyla się zawiadomienie z dnia 2.11.2018 r o podwyżce opłaty stałej i opłaty za podgrzanie wody od 1.12.2018 r. - czytamy w piśmie, które przesłał do nas mieszkaniec os. Tysiąclecia. Tymczasem jak się okazuje, stawki za podgrzanie wody są różne. Mieszkanka os. Kazimierza Wielkiego poinformowała nas, że tam w zawiadomieniu zawarta została stawka 32 zł za metr sześcienny za podgrzanie wody. Zdjęcia pism dostępne są poniżej. Zobacz także: „To nie my jesteśmy tym złym” czyli podwyżka opłat w Spółdzielni

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/16049-spoldzielnia-zmienia-stawki-podwyzek
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola