Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Skradziono plakaty wyborcze kandydatki na wójta

Data publikacji: 2018-10-07, Data modyfikacji: 2018-10-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Poprzedniej nocy w Zdziechowie doszło do kradzieży materiałów wyborczych - w miejsce jednego z nich pojawił się plakat innego ugrupowania. Sprawa trafiła na policję. O całej sytuacji poinformowała Maria Suplicka, kandydatka na wójta Gminy Gniezno. Jak przekazała, w sobotę przed południem otrzymała informację od świadka iż w nocy z piątku na sobotę, z terenu Zdziechowy skradziono jej trzy banery wyborcze: - Z relacji świadka, w nocy ok. godz. 2.00 banery zostały wrzucone do bagażnika ciemnego dużego samochodu, który szybko odjechał. Nie ma wątpliwości, że było to działanie zaplanowane, zorganizowana akcja. Rano, na pustym miejscu po jednym moim banerze umieszczono nowy, kandydata z listy PSL. Brudna kampania! - informuje Maria Suplicka. Jak przekazała, sprawę od razu zgłosiła na policji, która przyjęła zgłoszenie o kradzieży materiału wyborczego.. Na profilu społecznościowym ww. kandydatki od razu pojawiła się w tym temacie dyskusja, w której głos zabrał przedstawiciel PSL i jednocześnie kandydat do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, Jerzy Berlik, który także angażuje się w kampanię obecnego włodarza gminy Włodzimierza Lemana: - Nieprawdą jest co pisze Pani kandydatka na Wójta. Gdy dowiedziałem się o zaistniałej sytuacji udałem się do Zdziechowy aby sprawdzić czy jest to prawda , ponieważ nie wierzyłem, że takie coś może się zdarzyć. Okazało się na miejscu, że wszystkie banery wyborcze są za wyjątkiem Pani Kandydatki. Nieprawdą jest to, że w miejscu zniszczonego baneru pojawił się baner kandydata z PSL. Pojawił się natomiast materiał wyborczy z innego Komitetu wyborczego niż Pani wskazuje. Być może ta osoba nie wiedziała o tym co miało miejsce. Taka sytuacja jak ta nigdy się w Zdziechowie nie zdarzyła jak tylko pamiętam. Mam nadzieję, że Policja szybko sytuację wyjaśni i ukara sprawców. Mam jednak wrażenie, że po raz pierwszy w wyborach samorządowych w Gminie Gniezno mamy do czynienia z prowokacją. Mam jednak nadzieję, że się mylę i jest to tylko akt wandalizmu. Jestem przeciwnikiem takich zachowań i je z całą stanowczością potępiam. Jednocześnie przedstawiciele Przyjaznej Gminy Gniezno poinformowali iż do zniszczenia baneru wyborczego jednej z ich kandydatek, doszło także w Braciszewie. Uszkodzono go za pomocą noża, wycinając twarz ze zdjęcia. Przypomnijmy, że wszystkie materiały wyborcze, oznaczone przez komitety wyborcze, zgodnie z art. 109 § 3 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeksu Wyborczego podlegają ochronie prawnej. Ochrona prawna materiałów wyborczych to zakaz ich niszczenia, usuwania, zamalowywania itp. pod groźbą kary. Niszczenie materiałów wyborczych jest wykroczeniem, za które grozi kara grzywny do 5000 zł. Jeśli zniszczenia przekraczają kwotę 250 zł. , to zgodnie z art. 67 § 1 Kodeksu Wykroczeń czyn taki podlega karze aresztu lub grzywny.

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15522-skradziono-plakaty-wyborcze-kandydatki-na-wóojta
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola