Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Segregacja jest dziecinnie prosta

Data publikacji: 2018-11-14, Data modyfikacji: 2018-11-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Przedszkolaki z gnieźnieńskich „zerówek” i uczniowie szkół podstawowych uczestniczą w zajęciach dotyczących segregacji.  W sumie około 5 tys. dzieci i młodzieży uczestniczy w ekologicznych zajęciach. Warsztaty odbywają się w ramach kampanii edukacyjnej Urzędu Miejskiego „Segregacja? Dziecinnie proste!”. Jej celem jest promowanie idei segregacji odpadów, rozwijanie wrażliwości ekologicznej i artystycznej, promocja działań proekologicznych oraz podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży. Dzieci podczas zajęć otrzymują specjalne broszury wydane przez Urząd Miejski, oraz gadżety, które mogą zabrać ze sobą do domów. Podczas warsztatów uczestnicy poznają zasady prawidłowej segregacji odpadów zgodnej z wytycznymi Ministerstwa Środowiska, przekonają się dlaczego warto segregować odpady, jak zapobiegać powstawaniu odpadów, jaka jest droga postępowania z odpadami i co się z nimi dzieje po tym jak je wyrzucimy. Uczestnicy kampanii poznają również największe zagrożenia dla człowieka, przyrody i środowiska jakie występują podczas niewłaściwego postępowania z odpadami np. podczas spalania śmieci (niska emisja, zagrożenia zdrowotne itp.) wyrzucania odpadów niebezpiecznych, powstawania dzikich wysypisk, zanieczyszczenia wód, ziemi i powietrza. - Dzieci uczestniczące w zajęciach dowiadują się jak prawidłowo segregować odpady i po co w ogóle to robić. Otrzymują małą książeczkę z ćwiczeniami i kolorową torbę ekologiczną. Liczę na to, że ćwiczenia wypełniają później w domu wspólnie z rodzicami, i im także przekazują torbę, przypominając, by ograniczyć używanie toreb foliowych. To wszystko, jest pozornie proste, ale my dorośli często o tym wszystkim zapominamy. Może dzieci będą nas lepiej pilnować - mówi prezydent Tomasz Budasz. Poza cyklem warsztatów prowadzonych w gnieźnieńskich placówkach zostaną także zorganizowane konkursy ekologiczne i prezentacje artystyczne dla dzieci przedszkolnych oraz szkół podstawowych dla klas 1-3 a także olimpiady wiedzy dla dzieci z szkół podstawowych klas 4-8. Projekt jest dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w kwocie 33 tys. złotych. Partnerami akcji są: Urbis Sp. z o.o., LadyBird Doradztwo Ekologiczne, Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie oraz Rekopol S.A.

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15892-segregacja-jest-dziecinnie-prosta
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola