Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Prawie 1600 zgłoszeń w dwa lata funkcjonowania mapy zagrożeń

Data publikacji: 2018-09-21, Data modyfikacji: 2018-09-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Minęły dwa lata od momentu, kiedy to uruchomiona została interaktywna Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przez ten czas gnieźnieńscy policjanci otrzymali tą drogą prawie 1600 zgłoszeń. Tego swojego rodzaju aplikacja od samego początku miała służyć jako jedno z narzędzi, służące do poprawy bezpieczeństwa w rejonach wskazywanych przez mieszkańców. Każdy, kto wyraził takie zainteresowanie, może za jej pośrednictwem wskazać dokładne miejsce oraz zdarzenia, jakie mają w nim miejsce, a które związane są z ryzykiem zagrożenia przepisów czy porządku publicznego. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa objęła swoim zasięgiem cały kraj, ale po dwóch latach widać wyraźnie iż system przyjął się także w naszym regionie. Od momentu uruchomienia mapy, tj. od 20 września 2016 roku, mieszkańcy naszego powiatu najczęściej informowali policjantów za pomocą tego narzędzia o nieprawidłowym parkowaniu (462 zgłoszeń), na drugim miejscu jest spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych (339 zgłoszeń), a trzecim przekraczanie dozwolonej prędkości na wskazanych odcinkach dróg (302 zgłoszenia). Oprócz tego można zgłosić np. wandalizm, złą organizację ruchu drogowego, dzikie wysypiska śmieci czy używanie środków odurzających. Mapa jest ogólnodostępna, a korzystanie z niej bezpłatne. Od momentu, gdy aplikacja zaczęła funkcjonować policjanci z Gniezna odczytali prawie 1600 zgłoszeń, wskazanych przez mieszkańców jako te, które wymagają interwencji policji. Blisko 30 % zaznaczonych problemów zostało potwierdzonych przez mundurowych. Każdego dnia, na bieżąco, pojawiają się nowe sygnały od obywateli. Te, które wpłynęły w ostatnim czasie są w trakcie weryfikacji przez patrole policji. Policjanci przypominają, że jeśli ktoś chce mieć wpływ na poprawę bezpieczeństwa w swojej okolicy, może tego dokonać za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, której obsługa jest bardzo prosta. Jednocześnie przypomina się iż w przypadkach natychmiastowej reakcji, należy bezpośrednio kontaktować się z dyżurnym policji.

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15369-prawie-1600-zgloszen-w-dwa-lata-mapy-zagrozen
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola