Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Policjanci kontrolują zachowania na drodze w rejonie szkół

Data publikacji: 2018-09-12, Data modyfikacji: 2018-09-13
A A AWydrukDrukuj  
 
W ostatnich dniach gnieźnieńska drogówka prowadzi działania w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.  Kilka dni temu rozpoczął się nowy rok szkolny. Gnieźnieńscy policjanci prowadzili i nadal prowadzą działania zmierzające do tego, aby najmłodsi czuli się bezpiecznie idąc na zajęcia szkolne. Funkcjonariusze jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego sprawdzili drogi w rejonach placówek oświatowych, zwracając uwagę na stan oznakowania w tych miejscach. Na terenie powiatu gnieźnieńskiego ujawnili m.in. jedną nieprawidłowość dotyczącą oznakowania pionowego. W dalszym ciągu funkcjonariusze zwracają uwagę na zachowania kierowców w rejonie placówek edukacyjnych - także tych dotyczących parkowania w ich pobliżu, zwłaszcza w godzinach odbioru pociech ze szkoły. W ciągu pierwszych pięciu dni, w ramach prowadzonej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, funkcjonariusze zatrzymali też 5 nietrzeźwych kierujących, którzy w ten sposób zagrażali innym użytkownikom ruchu. Jednocześnie w szkołach odbywają się spotkania funkcjonariuszy, którzy tłumaczą dzieciom o tym, jak unikać niebezpiecznych sytuacji w drodze do i ze szkoły. Przypominają przy tym, że w przygotowaniu dziecka do szkoły ogromną rolę odgrywają rodzice, którzy powinni dawać dobre wzorce. Upewnijmy się, że nasze pociechy wiedzą, że przechodzą przez jezdnię tylko w miejscach dozwolonych w sposób rozsądny i odpowiedzialny. źródło: KPP w Gnieźnie

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15286-policjanci-kontrolują-zachowania-na-drodze-w-rejonie-szkół
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola