Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Płatności bezgotówkowe w coraz większej liczbie urzędów

Data publikacji: 2017-06-28, Data modyfikacji: 2017-06-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Płatności bezgotówkowe w coraz większej liczbie urzędów

Po niespełna trzech miesiącach od uruchomienia programu upowszechnienia płatności bezgotówkowych w administracji zgłosiło się do niego 518 urzędów. Zdaniem Krajowej Izby Rozliczeniowej to dobry wynik.

Marianna Sidoroff z Departamentu Gospodarki Elektronicznej Ministerstwa Rozwoju przyznała, że resort jest zadowolony z tempa wdrażania programu. "Zainteresowanie urzędów widać szczególnie podczas prowadzonych przez nas działań edukacyjnych i wizyt informacyjnych w regionach. Dodatkowo cieszy nas fakt, że po zgłoszeniach widzimy, że skutecznie docieramy też do bardzo małych samorządów" - zaznczyła Sidoroff.

„Terminale płatnicze POS zostały zainstalowane i uruchomione w 176 urzędach, a w 121 dostępna jest usługa WebPOS Paybynet, umożliwiająca przyjmowanie płatności z wykorzystaniem smartfonu w oparciu o mobilne aplikacje bankowe. To bardzo satysfakcjonujące wyniki" - powiedział Dariusz Marcjasz, wiceprezes Zarządu KIR, odpowiedzialny za Obszar Usług Kartowych i Internetowych.

Z danych Krajowej Izby Rozliczeniowej, która wspólnie z ministerstwem rozwoju realizuje Program upowszechnienia płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej wynika, że od jego uruchomienia na początku kwietniu do 22 czerwca br. chęć udziału w projekcie zgłosiło 518 urzędów z całego kraju, z czego 279 urzędów już przystąpiło do Programu, tzn. podpisało umowy na terminal POS i/lub na WebPOS Paybynet. 

Program upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej obejmuje urzędy wojewódzkie, urzędy marszałkowskie, urzędy miast i gmin, a także starostwa powiatowe i Policję.

Udział w programie jest dla urzędów bezpłatny. Operatorzy nie obciążają urzędów opłatami z tytułu korzystania z terminali, ani za obsługę realizowanych płatności dokonywanych w ramach programu. Również klienci urzędu, dokonujący płatności z wykorzystaniem terminala POS nie ponoszą opłat za dokonanie transakcji realizowanych w ramach programu. 

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

    Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

    Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

    Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola