Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pierwsi pacjenci nowego szpitala już w kwietniu?

Data publikacji: 2018-12-14, Data modyfikacji: 2018-12-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Na przełomie kwietnia i maja w nowym budynku Szpitala Pomnik Chrztu Polski będą mogli pojawić się pierwsi pacjenci – twierdzi wicedyrektor ds. ekonomiczno – eksploatacyjnych Paweł Dopierała. Słowa te padły w trakcie dzisiejszej wizyty studyjnej, zorganizowanej dla dziennikarzy przez przedstawicieli gnieźnieńskiego starostwa. Zdaniem zastępcy dyrektora, w pierwszej kolejności do użytku oddany zostanie blok operacyjny oraz lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, na budowę którego wykorzystano aż 900 ton betonu. W ciągu dwóch tygodni zamontowane zostaną windy, służące m.in. do transportu z lądowiska na dół obiektu. Prace wykończeniowe trwają również na oddziale porodowym. Pomimo tego, większość nowego szpitala znajduje się wciąż w stanie surowym. „Na dokończenie inwestycji – tj. etapu drugiego i trzeciego – wraz z wyposażeniem oraz otwarciem centralnej sterylizatorni potrzebujemy jeszcze około 31 mln złotych” – komentuje P. Dopierała. Równoległe prace trwają na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym – to właśnie do tego miejsca trafiają osoby w stanach bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia (przywożone przez Zespoły Ratownictwa Medycznego i zgłaszające się osobiście). SOR znajduje się w starym budynku szpitala i z budowaną częścią zostanie połączony łącznikiem. Działają już jednak pierwsze, nowoczesne pomieszczenia oddziału. Na początek przyszłego roku zaplanowano otwarcie kolejnej części, w tym m.in. sali resuscytacyjnej. Kiedy jednak zakończą się wszystkie prace – nie wiadomo. Pod znacznym znakiem zapytania jest również dalsze finansowanie inwestycji. Jak bowiem informuje Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, w projekcie budżetu powiatu na rok 2019 (przygotowanym przez poprzedni Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego) nie została zapisana żadna kwota dofinansowania. „Po zliczeniu wszystkich dotychczas poniesionych wydatków (od początku podjęcia decyzji o realizacji inwestycji) na rozbudowę szpitala oraz zgodnie z zapisami ujętymi w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2019 – 2031 i w umowie z wykonawcą, suma wszystkich wydatków przeznaczonych na budowę, rozbudowę, wyposażenie, a także informatyzację szpitala wyniesie z całą pewnością ponad 100 mln zł” – informuje starostwo. Pozostawiając politykę, zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dotychczasowego etapu prac. Artykuł Pierwsi pacjenci nowego szpitala już w kwietniu? pochodzi z serwisu Gniezno112.

Pełna treść wiadomości na: gniezno112.pl/?p=10678
gniezno112.pl, Źródło artykułu: gniezno112.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola