Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Oświadczenie stowarzyszenia wobec stawianych zarzutów

Data publikacji: 2018-10-08, Data modyfikacji: 2018-10-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Z uwagi na artykuł promocyjny, który ukazał się w jednym z tygodników, a w którym to Gnieźnieńskie Porozumienie Samorządowe, a idąc dalej także Stowarzyszenie Ziemia Gnieźnieńska zostało oskarżone o współpracę tej organizacji z Platformą Obywatelską i Sojuszem Lewicy Demokratycznej w minionej kadencji w Radzie Powiatu Gnieźnieńskiego, działacze postanowili wydać oświadczenie w tej sprawie. Artykuł, który ukazał się w materiale podkreślającym zasługi Prawa i Sprawiedliwości w minionej kadencji w powiecie gnieźnieńskim, zwieńczony był zarzutem o współpracę GPS oraz Stowarzyszenia Ziemia Gnieźnieńska z PO i SLD w minionej kadencji, a także o "przeszkadzaniu w budowie sukcesów" czy "przypisywaniu sobie niesłusznych zasług". Poniżej oświadczenie Stowarzyszenia Ziemia Gnieźnieńska: Szanowni Państwo, Mieszkańcy powiatu gnieźnieńskiego, Drodzy Wyborcy i Kandydaci w wyborach samorządowych różnego szczebla! Rozpoczęła się kampania wyborcza, jest to okres bardzo trudny i pracowity dla kandydatów. Czytając 39 numer "Przemian" można zauważyć, że kampanię rozpoczął również p. poseł Zbigniew Dolata w sposób nieetyczny i wprowadzającą opinię publiczną w błąd. Pan poseł posługuje się przepracowanymi przez siebie metodami pomówień, oszczerstw, atakując Radnych Stowarzyszenia Ziemia Gnieźnieńska, która razem z lokalnymi Stowarzyszeniami, tworzy Gnieźnieńskie Porozumienie Samorządowe. Pragnę podkreślić, że Radni GPS zawsze głosowali za uchwałami na korzyść mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego i mieli wpływ na podejmowane decyzje, mając swojego przedstawiciela w Zarządzie. Rada PG liczy 27 radnych, a tylko 9 mandatów należy do PiS, oczywistym jest, że między innymi bez ZG, PiS nie miałby decyzyjności w Radzie Powiatu. Mam nadzieję, że wyborcy nie nabiorą się na tego typu manipulacje pana posła Z. Dolaty, które najwyraźniej mu nie przystoją jako posłowi. Apeluję do wszystkich Kandydatów niech te wybory w 100. rocznicę odzyskania niepodległości będą uczciwe, bez oszczerstw i pomówień. Przedstawiajmy kandydatów, swoje programy, propozycje, przekonujmy wyborców i nie manipulujmy opinią publiczną w zakłamany sposób - nie "obrzucajmy się błotem". Każdy ma prawo startować w wyborach w demokratycznym Państwie, więc szanujmy się i godnie zachowujmy. Tego oczekują wyborcy! Dodam tylko, że istotą samorządności są stowarzyszenia nie partie polityczne a Gnieźnieńskie Porozumienie Samorządowe to porozumienie organizacji pozarządowych, które jest propozycją dla dotychczasowych wyborców, nowych zwolenników oraz jedyną alternatywą dla niezdecydowanych i niechcących głosować na partie polityczne. ZG ma własną tożsamość i decyzje podejmuje na rzecz mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego, a nie na rzecz PiS, PO, PSL czy SLD. Przewodnicząca Stowarzyszenia Ziemia GnieźnieńskaGrażyna Kozanecka

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15531-oswiadczenie-stowarzyszenia-wobec-stawianych-zarzutow
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola