Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Oświadczenie Gnieźnieńskiego Porozumienia Samorządowego

Data publikacji: 2018-10-19, Data modyfikacji: 2018-10-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Odnosząc się do wcześniejszej informacji o kolejnej wygranej PiS w trybie wyborczym, w której stroną przegraną miał być GPS, przedstawiamy oświadczenie drugiej strony. Potwierdzamy, iż kandydatka do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego - Grażyna Kozanecka złożyła w dniu 17 października 2018 r. wniosek w trybie art. 111 kodeksu wyborczego, wobec opublikowanych i rozpowszechnionych przez Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość nieprawdziwych informacji "Głosując na GPS wspierasz PO i SLD". Rozprawa w tejże sprawie odbyła się w dniu 18 października 2018 r. przed Sądem Okręgowym w Poznaniu, na której stawiła się wnioskodawczyni - Grażyna Kozanecka wraz z ustanowionym pełnomocnikiem adw. Karoliną Zabłocką-Ciemny. Po stronie uczestnika postępowania stawił się pełnomocnik substytucyjny r. pr. Wojciech Michniewicz oraz poseł na Sejm Zbigniew Dolata, który nie został dopuszczony do udziału w sprawie. Sąd Okręgowy w Poznaniu, w trybie 24-godzinnym uznał, pomijając analizę protokołów głosowania w Radzie Powiatu Gnieźnieńskiego, iż hasło "Głosując na GPS wspierasz PO i SLD" ma charakter ocenny, a prawdziwości na tym etapie nie można stwierdzić i wniosek oddalił, obciążając obie strony postępowania w zakresie kosztów dotychczas poniesionych. KW GPS podtrzymuje jednak swoje stanowisko iż użycie w materiałach wyborczych KW PiS stwierdzeń, iż "Głosując na GPS wspierasz PO i SLD" i wiele innych, stanowi propagowanie informacji nieprawdziwych, a nadto stanowi naruszenie zasad prowadzenia kampanii wyborczej, która powinna być rzetelna i opierać sięna faktach.

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15655-oswiadczenie-gps
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola