Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

NSZ - fakty i mity. Spotkanie z Leszkiem Żebrowskim

Data publikacji: 2018-10-19, Data modyfikacji: 2018-10-20
A A AWydrukDrukuj  
 
W najbliższą sobotę odbędzie się spotkanie z historykiem i propagatorem wiedzy o Żołnierzach Wyklętych Leszkiem Żebrowskim. Spotkanie, organizowane przez Koło Młodzieży Wszechpolskiej, odbędzie się o 16:30 w salce przy Placu J. Piłsudskiego 6. W jego trakcie uczestnicy spotkają się z Leszkiem Żebrowskim, historykiem i ekonomistą, działaczem społeczno-politycznym i publicystą. Jest on jedną z niewielu osób w Polsce, która dokładnie przebadała archiwa pod kątem historii NSZ, informując o oryginalnych i nieprzekłamanych przez służby bezpieczeństwa PRL dokumentach o Żołnierzach Wyklętych.  Narodowe Siły Zbrojne, określane także skrótem NSZ, były organizacją konspiracyjną działającą w latach 1942-1947. W ich szeregach walczyło 80-100 tysięcy żołnierzy. NSZ były po Armii Krajowej drugą co do wielkości wojskową formacją polskiego podziemia niepodległościowego. Podczas spotkania będzie możliwość nabycia publikacji autorstwa prelegenta. Wstęp wolny.  

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15645-nsz-faktyi-mity-spotkanie-z-leszkiem-zebrowskim
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola