Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowy rok szkolny w Zdziechowie razem z nową halą

Data publikacji: 2018-09-03, Data modyfikacji: 2018-09-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Tegoroczną inaugurację kolejnego roku nauki w szkole w Zdziechowie połączono wraz z krótką uroczystością oddania do użytku uczniów nowej hali sportowej. Nowy obiekt został pobudowany w bezpośrednim sąsiedztwie przedszkola, które otwarto w ubiegłym roku. Tuż obok budowany jest także gmach przyszłej szkoły, która zostanie przeniesiona z obecnej siedziby w dworku położonym w centrum wsi.  Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, odprawionej w miejscowym kościele pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Wętkowskiego, w trakcie której modlono się w intencji uczniów rozpoczynających kolejny rok szkolny. Tuż po nabożeństwie, wszyscy udali się do nowej hali sportowej, gdzie odbyła się inauguracja roku szkolnego wraz z przecięciem wstęgi przez wójta gminy Gniezno Włodzimierza Lemana oraz zaproszonych gości. Tuż po rozpoczęciu spotkania w nowym obiekcie, bp Krzysztof Wętkowski dokonał poświęcenia sali, a następnie wicestarosta Jerzy Berlik zawiesił w niej krzyż. - Dla Zdziechowy i dla wszystkich tutaj ten dzień jest dniem radości, ponieważ możemy się cieszyć z otwarcia jednego z elementów całego kompleksu szkolno-przedszkolnego - sali gimnastycznej, którą rozpoczęliśmy budować w ubiegłym roku i przez nieomal 18 miesięcy została ona całkowicie ukończona i od jutra można w niej zacząć ćwiczyć - mówił Włodzimierz Leman. Nowa hala jest pełnowymiarowa z miejscami dla publiczności oraz szatniami, łazienkami oraz salami o różnych przeznaczeniach, zaplanowanych do wyposażenia w przyszłości. Słowa uznania i powodzenia w nowym roku szkolnym w trakcie uroczystości złożyli także zaproszeni na tę okoliczność goście. 

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15212-nowy-rok-szkolny-w-zdziechowie-razem-z-nową-halą
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola