Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Migawki z miasta - "TW Bolek" zasłonił Rondo im. Lecha Wałęsy

Data publikacji: 2018-08-06, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Nieznany sprawca zamalował trzy tablice na rondzie u zbiegu ul. Żwirki i Wigury oraz Wiaduktu Solidarności, noszące imię Lecha Wałęsy. O sprawie poinformowała nas jedna z Czytelniczek, która w miniony weekend przechodziła w rejonie ww. ronda. Na trzech tablicach, znajdujących się od strony każdej z dróg wjazdowych na skrzyżowanie o ruchu okrężnym (na których widnieje nazwa "Rondo im. Lecha Wałęsy"), nieznany sprawca czarnym sprayem namalował "TW Bolek" (Tajny Współpracownik Bolek). Jest to wyraźne nawiązanie do oskarżeń części historyków wobec byłego przewodniczącego Solidarności, którzy zarzucają mu współpracę ze służbami bezpieczeństwa PRL.  Opinie w każdym temacie mogą być różne, jednakże demolowanie w powyższym przypadku mienia publicznego jest przejawem raczej braku świadomości co do możliwości - także oddolnych  - dokonywania zmian, również tych dotyczących nazewnictwa.  Rondo u zbiegu ul. Żwirki i Wigury oraz Wiaduktu Solidarności powstało w 2007 roku i jeszcze w tym samym roku decyzją Rady Miasta Gniezna nadano mu imię Lecha Wałęsy. W dwa lata po tym, na skutek kolejnej dyskusji w sprawie nadawania nazw placom, ulicom czy skwerom imionami żyjących lub dopiero zmarłych osób, Rada Miasta podjęła uchwałę w myśl której może to nastąpić dopiero pięć lat po ich śmierci.

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15005-migawki-z-miasta-tw-bolek-zasłonił-rondo-wałęsy
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola