Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Maria Suplicka oficjalnie kandydatką na wójta Gminy Gniezno

Data publikacji: 2018-09-11, Data modyfikacji: 2018-09-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Po długim czasie oczekiwania, jest już oficjalne potwierdzenie kandydatury Marii Suplickiej na stanowisko wójta Gminy Gniezno. Przypomnijmy iż kilka tygodni temu informowaliśmy o kontrkandydacie dla obecnego włodarza gminy Włodzimierza Lemana z PSL, który nieprzerwanie sprawuje swoją funkcję od 2002 roku. W poprzednich wyborach musiał on zmierzyć się z Marcinem Makohońskim z PiS oraz Henrykiem Kryściakiem z KWW Przyjazna Gmina Gniezno, którzy jednak ulegli znacznej przewadze - Włodzimierz Leman zdobył wówczas 52,34% głosów, podczas gdy pozostali kolejno 25,47% oraz 22,19%.  We wtorek 11 września swoją kandydaturę potwierdziła Maria Suplicka, która 21 października zamierza ubiegać się o stanowisko wójta z ramienia Gnieźnieńskiego Porozumienia Samorządowego. W swoim liście skierowanym do mieszkańców Gminy Gniezno zwraca się m.in. takimi słowami: - Najbliższe wybory samorządowe będą okazją do zapoczątkowania procesu rozwoju gminy oraz zmiany stylu zarządzania. Zmiana ta oznaczać ma większą aktywność władz, liczniejsze inicjatywy na rzecz społeczności, usprawnienie procedur urzędowych, troskę o poprawę warunków życia mieszkańców i przede wszystkim lepszy kontakt z nimi. Gmina Gniezno od lat przeżywa czas stagnacji. Brakuje wizji rozwoju, wyraźnej koncepcji urbanistycznej, która nadałaby kierunek polityce przestrzennej oraz jasno sprecyzowanych celów korzystania dla każdego mieszkańca - pisze Maria Suplicka na swoim Facebooku. List ten opublikował także komitet wyborczy Przyjazna Gmina Gniezno, który również zarejestrował się i zamierza wystawić swoich kandydatów - tylko do Rady Gminy.  Patrząc na stosunek głosów z 2014 roku w konkretnych okręgach gminy, a także rezultat sprzed czterech lat, pokazujący iż prawie połowa mieszkańców chciała zmiany na stanowisku wójta, można stwierdzić iż w październiku czeka nas w tym samorządzie gorący czas wyborczy. Oczywiście, o ile nie pojawi się żaden inny kontrkandydat.

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15279-maria-suplicka-oficjalnie-kandydatką-na-wójta-gminy-gniezno
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola