Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Mali Polanie" także świętowali 100-lecie Niepodległości

Data publikacji: 2018-11-14, Data modyfikacji: 2018-11-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Przedszkolacy z Przedszkola nr 8 „Mali Polanie w Gnieźnie przygotowując się do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, przystąpili do Międzynarodowego Projektu Piękna Nasza Polska cała.  W ramach projektu przedszkolacy w poszczególnych grupach zrealizowali wiele zadań. Między innymi poznały polskie symbole i ich znaczenie, nauczyły się hymnu Polski – „Mazurka Dąbrowskiego”, potrafią zaśpiewać wiele piosenek patriotycznych, tańczą wybrane tańce ludowe, znają zabawy ludowe, recytują wiersze o Polsce, wykonały wiele prac plastycznych o tematyce patriotycznej, a w salach znajdują się kąciki patriotyczne. Dzieci w ogrodzie przedszkolnym zasadziły „Drzewko Pamięci” upamiętniające 100-lecie odzyskania niepodległości. 7 listopada we wszystkich grupach wiekowych dzieci gościły swoich rodziców na zajęciach otwartych, których celem było wychowanie do wartości oraz kształtowanie postaw patriotycznych i prospołecznych przedszkolaków. Zwieńczeniem wszystkich działań była uroczysta akademia o charakterze patriotycznym - „Piękna nasza Polska cała - Niepodległa od 100 lat”, która miała miejsce w piątek 9 listopada. Dzieci z grup starszaków przygotowały (pod kierunkiem Haliny Fischer i Haliny Kaszyńskiej) dla swoich koleżanek i kolegów z pozostałych grup prawdziwą lekcję historii. Przedstawiły program artystyczny składający się z wierszy okolicznościowych, tańców i dziecięcych piosenek o Polsce. Nie zabrakło też wspólnie zaśpiewanego całego hymnu Polski – w ten sposób włączyliśmy się w akcję MEN - „Rekord dla Niepodległej” (o godz. 11.11 zaśpiewaliśmy wszystkie zwrotki hymnu). W ten sposób oddały szacunek symbolom narodowym i wyraziły swoją miłość i przywiązanie do Ojczyzny. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście – w godzinach przedpołudniowych prezydent Tomasz Budasz, dyrekcja i grono pedagogiczne wraz z pracownikami przedszkola, a w godzinach popołudniowych rodzice. Podczas gali odbyło się uroczyste rozstrzygniecie rodzinnego konkursu plastycznego „Moja ojczyzna - moje miasto”, propagującego treści historyczne i rozwijającego poczucie przynależności do regionu i kraju. Laureatom konkursu nagrody wręczył prezydent. Tegoroczne obchody Święta Odzyskania Niepodległości z pewnością na długo zapadną w pamięci „Małych Polan”.

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15888-mali-polanie-takze-swietowali-100-lecie-niepodleglosci
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola