Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Koalicja w powiecie z porozumieniem

Data publikacji: 2018-11-27, Data modyfikacji: 2018-11-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej podpisali partnerską umowę o współpracy przy pracy na rzecz powiatu. Czekają na audyt i chcą usiąść do rozmowy z opozycją.  Porozumienie koalicyjne zostało podpisane przez Tadeusza Tomaszewskiego, przewodniczącego powiatowych struktur SLD, starostę Piotra Gruszczyńskiego i przewodniczącego struktur PO oraz Piotra Szczepańskiego przewodniczącego koła Nowoczesnej. Jej założeniem jest, jak to zawarto w pierwszym punkcie, "harmonijny rozwój Powiatu Gnieźnieńskiego, szczególnie w zakresie spraw związanych ze szpitalem, oświatą, drogami, sprawami pomocy społecznej i rozwojem gospodarczym powiatu". - Wierzyłem w to, że nie będę musiał tego zdania powtarzać, bo rok temu pojawiła się deklaracja, że ten szpital będzie do wyborów wybudowany. Jeśli cztery lata temu mówiliśmy o rozbudowie na poziomie 32 mln zł, a dwa lata temu wspomniałem o 81 mln zł, a miesiąc temu już o 91 mln zł, to mówimy już o zupełnie innych kwotach i są one wyższe. Takie są fakty. Powiat nie jest w stanie tego udźwignąć, nie ma takiej możliwości i tu zabawa się kończy - stwierdził Piotr Gruszczyński, odnosząc się do kwestii pierwszego założenia zawartego w porozumieniu, którym jest kontynuowanie rozbudowy szpitala i poprawa warunków pracy personelu oraz obsługi pacjentów: - Będziemy starali się iść w takim kierunku, żeby budować odpowiednie relacje, jakie są istotne w tak dużej jednostce. Myślę, że skupiając się na murach, zapomniano o funkcjonowaniu niektórych oddziałów. Mam tu na myśli SOR, gdzie wielu mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego jest niezadowolonych z relacji, które tam zostały stworzone. Przed nami jest sporo pracy w tym zakresie - mówił starosta, zaznaczając iż w temacie szpitala liczy na "okrągły stół" rozmów także z opozycją. - To porozumienie podkreśla te najważniejsze obszary, czyli zdrowie, bezpieczeństwo, edukację i sprawne funkcjonowanie urzędu. Po drugie mówi publicznie o podziale odpowiedzialności w tym zarządzie, czyli Koalicji Obywatelskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. To mówi też iż każdy z członków zarządu, zgodnie z wolą starosty i członków zarządu, powinien mieć określony zakres odpowiedzialności własnej, ale też politycznej. Przyjęliśmy też zasadę, że jeśli jedna ze stron tego porozumienia nie dochodzi do konsensusu z drugą stroną, to nie forsuje tego dalej - stwierdził Tadeusz Tomaszewski zaznaczając iż przedstawiciele porozumienia będą otwarci na rozmowy z parlamentarzystami PiS, co ma być dowodem woli współpracy z każdym. Przewodniczący klubu KO w Radzie Powiatu Gnieźnieńskiego Radosław Sobkowiak podkreślił znaczenie tego porozumienia dla samorządu, a w ten głos włączył się trzeci sygnatariusz Piotr Szczepański: - Zdajemy sobie sprawę iż czeka nas dużo pracy, takie rozmowy odbyliśmy też z naszym członkiem zarządu panem Januszem Bukowskim, który również będzie miał odpowiedzialny fragment nadzoru nad działaniami podejmowanymi przez Starostwo Powiatowe.

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/16004-koalicja-w-powiecie-z-porozumieniem
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola