Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jest porozumienie - policjanci zaczną wracać do służby

Data publikacji: 2018-11-09, Data modyfikacji: 2018-11-12
A A AWydrukDrukuj  
 
W czwartkowy wieczór związki oraz ministerstwo poinformowało o zawiązaniu porozumienia, które jednocześnie ma kończyć akcję protestacyjną służb mundurowych. Gnieźnieńscy policjanci także zaczną wracać do pracy. To protest, jakiego do tej pory w policyjnej formacji nie było, a którego założeniem było przywrócenie części przywilejów emerytalnych oraz podwyżki dla funkcjonariuszy różnego szczebla. Rozmowy w tym temacie trwały już od dłuższego czasu, a od jego początku policjanci coraz bardziej radykalizowali procedury przy codziennych czynnościach - od skrupulatnego wypełniania dokumentów, poprzez dawanie upomnień zamiast mandatów, aż po ostatnie masowe zwolnienia lekarskie. W efekcie do wczoraj na L4 udało się 57% funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie (w skali kraju także ponad połowa). W rozmowach brali także udział przedstawiciele formacji Państwowej Straży Pożarnej i Straży Granicznej. Porozumienie, które zostało zawarte w Warszawie, zakłada podwyżkę o 655 zł brutto w 2019 roku oraz o 500 zł brutto w 2020 roku. Ponadto będą pełnopłatne nadgodziny dla wszystkich funkcjonariuszy, a także zrezygnowano z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę, które to wprowadził jeszcze rząd PO-PSL. Teraz wystarczy co najmniej 25 lat służby a ta zmiana wejdzie od 1 lipca 2019 roku. Ponadto porozumienie zawiera podjęcie prac nad dodatkowymi zachętami do pozostania w służbie i wieloletniego programu rozwoju formacji MSWiA na lata 2021-2024. Jak udało się nam dowiedzieć, obecnie cały czas trwa weryfikacja napływających zwolnień od policjantów z gnieźnieńskiej komendy (mają 7 dni na ich dostarczenie). Porozumienie oznacza jednak koniec protestu, a pierwsi funkcjonariusze powinni zacząć powracać do służby w trakcie weekendu - całkowicie sytuacja powinna się unormować w najbliższym czasie. Na szczęście, w okresie trwającego protestu, nie doszło do poważniejszych zdarzeń, w których istniała konieczność zaangażowania większej ilości służb a najbardziej potrzebujące udziału policji interwencje były na bieżąco obsługiwane. W wielu przypadkach funkcjonariuszy wyręczali także strażnicy miejscy. 

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15845-jest-porozumienie-policjanci-zaczna-wracac-do-sluzby
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola