Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jest coraz zimniej - nie bądźmy obojętni

Data publikacji: 2018-11-21, Data modyfikacji: 2018-11-23
A A AWydrukDrukuj  
 
Wraz z coraz niższymi temperaturami, w różnych pustostanach oraz na klatkach schodowych w blokach, zaczynają się pojawiać bezdomni. Służby zaczynają kontrolę tego typu miejsc. To apel, który pojawia się co roku, a który może pomóc ocalić ludzkie życie. Wraz z utrzymującą się już zimową aurą, a przy tym niskimi temperaturami, osoby bezdomne, które nie chcą korzystać z możliwości udania się do schroniska, zaczynają lokować się w pustostanach oraz na klatkach schodowych w blokach. Służby apelują o reagowanie w sytuacji, kiedy widzi się takie osoby leżące na dworze, gdyż mogą potrzebować pomocy. Gnieźnieńska Straż Miejska już rozpoczyna kontrole miejsc, w których najczęściej bezdomni przebywają - Codziennie rano pierwszym zadaniem dla patrolu jest odwiedzenie wszystkich tych miejsc, które są nam znane, a w których przebywają osoby bezdomne, aby sprawdzić przede wszystkim ich stan zdrowia i przekonać ich do tego za każdym razem, by skorzystali z ośrodków pomocowych, czyli schroniska bezdomnych - mówi Tomasz Francuszkiewicz, komendant Straży Miejskiej.  Poza funkcjonariuszami, dwa razy w tygodniu patrolom towarzyszą także pracownicy MOPS-u, którzy również starają się przekonać te osoby do pomocy. Tej zimy z takich możliwości nie skorzystały żadne osoby, ale w ubiegłym sezonie było kilka przypadków osób, które zdecydowały się pójść do schroniska. Nie brakowało także i takich sytuacji, kiedy te osoby musiały najpierw trafić do szpitala.

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15956-jest-coraz-zimniej-nie-badzmy-obojetni
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola