Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Inauguracja roku akademickiego w PWSZ Gniezno

Data publikacji: 2018-10-08, Data modyfikacji: 2018-10-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gnieźnie oficjalnie rozpoczęła piętnasty rok akademicki w swojej historii. Przy okazji wręczono absolutoria studentom pielęgniarstwa. Uroczystość, w której wzięli udział parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele innych uczelni wyższych oraz średnich, a także rodziny, znajomi oraz przede wszystkim studenci, odbyła się w auli Centrum Edukacyjno-Formacyjnego. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i powitaniu wszystkich zgromadzonych, głos zabrał rektor uczelni, dr hab. Janusz Wiśniewski, prof. PWSZ Gniezno, który zwrócił się do wstępujących na uczelnię: - Gratuluję wam zdania egzaminu dojrzałości i dokonania bardzo słusznego wyboru dobrych studiów. Życzę wam, drodzy studenci, wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i radości z jej posiadania. Nie poddawajcie się w razie niepowodzeń. Jak mawiał Tomas Edison, naszą największą słabością jest poddawanie się. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest zawsze próbowanie - każdy kolejny raz. Studia to nie tylko czas nauki, dlatego zachęcam was do angażowania się w życie akademickie - mówił, zachęcając do aktywnego włączania się w różne działania - te mniej i bardziej naukowe - realizowane na uczelni. Następnie prorektor ds studiów dr n. chem. Sławomir Binkowski zwrócił się do studentów tuż przed immatrykulacją ze słowami: - Nie zamykajcie szansy, jaka się przed wami dzisiaj otwiera. Inwestujcie w siebie, starając się sprostać wymaganiom, stawianym przez nauczycieli akademickich. Studia to trud zdobywania wiedzy, nabywania umiejętności i stopniowego realizowania swoich marzeń. Następnie przedstawiciele pierwszych roczników z każdego kierunku, złożyli ślubowanie na sztandar PWSZ Gniezno, po czym rektor uczelni uroczyście każdego z nich mianował studentem. Tuż po tym głos zabrał reprezentant starszych roczników, a następnie zaproszeni goście. Jako ostatnia przemówiła Magdalena Kopeć, przedstawiciel ministra Nauki Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina, która przekazała na ręce rektora czek na 13 mln 22 tys. zł, które mają wesprzeć badania naukowe oraz rozwój tej uczelni. Tuż po tym wykład inauguracyjny, krótki, choć opowiadający już o długiej 15-letniej historii PWSZ Gniezno, wygłosił poprzedni rektor prof. dr hab. Józef Garbarczyk. Następnie odbyła się druga część uroczystości - wręczenia dyplomów i odebrania przysięgi od absolwentek pielęgniarstwa, które ukończyły stopień licencjacki w PWSZ Gniezno, a całość uświetnił na koniec występ Poznańskiego Chóru Kameralnego "Fermata".

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15533-inauguracja-roku-akademickiego-w-pwsz-gniezno
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola