Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Gnieźnianin rekomendowany na sędziego Sądu Najwyższego

Data publikacji: 2018-08-24, Data modyfikacji: 2018-08-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Jak przekazały ogólnopolskie serwisy informacyjne, Krajowa Rada Sądownictwa zadecydowała dzisiaj o przedstawieniu prezydentowi RP sędziego Wojciecha Sycha do nominacji na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego w Izbie Karnej. Do konkursu o jedno wolne stanowisko w Izbie Karnej Sądu Najwyższego stanęło w sumie siedem osób, z czego pięciu kandydatów zostało przesłuchanych przez zespół Krajowej Rady Sądownictwa. Na dzisiejszym posiedzeniu KRS przedstawiono sylwetki wszystkich kandydatów, wśród których znaleźli się: adwokat Krzysztof Kamalski i prokurator Beata Homa oraz sędziowie: Piotr Gaciarek, Rafał Skrzecz i Wojciech Sych. Po przeprowadzonym jawnym głosowaniu, członkowie Rady jednogłośnie wybrali Wojciecha Sycha na stanowisko sędziego Izby Karnej Sądu Najwyższego - żaden z pozostałych kandydatów nie uzyskał ani jednego głosu "za". Teraz wniosek w sprawie jego nominacji trafi do prezydenta. Wojciech Sych ma 54 lata i od urodzenia jest mieszkańcem Gniezna. Swoją karierę rozpoczynał jako prokurator we Wrześni, a następnie był sędzią w Gnieźnie i Poznaniu. W 2005 roku na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza obronił rozprawę doktorską. Obecnie, posiadając za sobą 23 lata stażu orzecznictwa, pełni funkcję sędziego Sądu Okręgowego w Poznaniu i sędziego penitencjarnego, jako zastępca przewodniczącego Wydziału Penitencjarnego. Ponadto jest wykładowcą w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury, a także członkiem Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego. Ponadto ma na koncie liczne publikacje, obejmujące problematykę karnoprocesową.

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15142-gnieznianin-rekomendowany-na-sedziego-sadu-najwyzszego
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola