Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dwunastka wśród najlepszych szkół w Wielkopolsce

Data publikacji: 2018-10-01, Data modyfikacji: 2018-10-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Już po raz trzeci Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu przeprowadził konkurs „Wielkopolska Szkoła Roku” i „Wielkopolski Nauczyciel Roku”. To największa w województwie inicjatywa doceniająca dorobek szkół i nauczycieli. Jej celem jest wyróżnienie wielkopolskich placówek oświatowych kształtujących wśród uczniów poczucie własnej tożsamości i postaw patriotycznych z jednoczesnym modelowaniem wzorca nowoczesnego Wielkopolanina. Na wręczenie nagród do Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu zaprosili laureatów Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.  W gronie 20 najlepszych szkół Wielkopolski znalazła się Szkoła Podstawowa nr 12 im. prof. Adama Wodziczki w Gnieźnie, która otrzymała wyróżnienie. Pamiątkową statuetkę - diament trzymany w dłoni nauczyciela, dyplom oraz nagrodę finansową w wysokości 3 tys. złotych odebrał, niekryjący wzruszenia, dyrektor placówki, Zbigniew Sypniewski: - Cieszę się, że nasze działania zostały zauważone i docenione. Wyróżnienie w konkursie „Wielkopolska Szkoła Roku” jest sukcesem, na który zapracowaliśmy wszyscy: dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice oraz uczniowie. W Dwunastce dzieje się naprawdę wiele: przeprowadzamy konkursy szkolne i międzyszkolne, organizujemy konferencje i warsztaty. Zapraszamy mieszkańców Winiar i Gniezna na koncerty i wspólne zabawy na festynach, wydajemy czasopismo. Nasi uczniowie osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, zwyciężają w turniejach i zawodach. Staramy się być wszechstronni w każdej dziedzinie życia szkolnego. Jest u nas miejsce na naukę i zabawę. Otrzymane wyróżnienie jest dla nas bodźcem do dalszej dobrej pracy. Tegoroczna gala miała niezwykle uroczystą oprawę. Po serdecznych gratulacjach, wręczeniu nagród oraz odznak honorowych „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego" na zaproszonych gości czekała prawdziwa uczta duchowa. Na scenie wystąpili soliści baletu Teatru Wielkiego w Poznaniu – Mateusz Sierata i Joanna Horiuch oraz muzycy: pianista Dariusz Tarczewski, skrzypaczka Barbara Szelągiewicz oraz harfista Michał Zatora. Zwieńczeniem gali był koncert zespołu Varius Manx i Kasi Stankiewicz. Tekst: Danuta Beling, Elżbieta Bartnicka-Karasiewicz. Zdjęcia: Elżbieta Bartnicka-Karasiewicz

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15464-dwunastka-wśród-najlepszych-szkół-w-wielkopolsce
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola