Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2024   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Dlaczego polscy rolnicy przepłacają za prąd?

Data publikacji: 2018-05-28, Data modyfikacji: 2018-05-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Dlaczego polscy rolnicy przepłacają za prąd?

Kim jest rolnik według polskiego prawa i z jakiej taryfy energii powinien korzystać? Nie istnieje jednoznaczna interpretacja, która pozwalałaby stwierdzić, czy rolnik jest klientem indywidualnym, czy biznesowym. Efekt jest taki, że wiele osób prowadzących gospodarstwa rolne, przepłaca za prąd. Dowiedz się, jak rozwiązać ten problem.

Wybór taryfy w teorii

Czy polski rolnik może sam zmienić taryfę energii elektrycznej? To Operator Systemu Dystrybucji narzuca gospodarstwom rolnym określoną taryfę sprzedaży energii. Każdy rolnik powinien poznać zasady rządzące przyznawaniem taryf i przeanalizować swoje, często zawyżone rachunki.

Niektórzy urzędnicy twierdzą, że dane gospodarstwo powinno korzystać z taryfy G, inni, że odpowiednie będą ceny z taryfy C.

Teoretycznie odpowiedź jest prosta: To zależy. Inną taryfę ma osoba, która prowadzi działalność gospodarczą, a inną prywatny rolnik. W rzeczywistości tę decyzję podejmuje jednak dystrybutor energii i może np. oddalić wniosek gospodarza o zmianę taryfy.

W efekcie ogromna grupa właścicieli gospodarstw rolnych przepłaca za energię elektryczną i wciąż czeka na zmianę swojej taryfy.

Czy można obniżyć rachunek za prąd bez zmiany taryfy?

Sytuacja wydaje się trudna i skomplikowana, bo w ofercie każdego sprzedawcy prądu taryfa C jest droższa niż taryfa G. Zwykle różnica jest naprawę znaczna i wynosi około 40%. Często naliczane są wysokie opłaty handlowe i konsument ponosi dodatkowe koszty.

Jeśli jednak podejmiemy próbę porównania ofert sprzedawców prądu, okaże się, że istnieją firmy proponujące bardzo korzystne ceny w taryfie C. Zamiast starać się o zmianę taryfy u swojego obecnego sprzedawcy, rolnik mieszkający w Gnieźnie może zmienić operatora prądu na takiego z niższą ceną. Różnice mogą przynieść znaczące oszczędności.

Nie trzeba czekać na odpowiedź Operatora Systemu Dystrybucji i usilnie wnioskować o zmianę taryfy,  ponieważ każdy z nas może podjąć samodzielną decyzję o zmianie sprzedawcy energii w swoim domu i gospodarstwie rolnym.

Po Prostu Energia to firma oferująca oszczędności, stałą cenę za energię i brak opłaty handlowej to konkretna korzyść dla rolników, nawet 40%.

Tanio i wygodnie w Gnieźnie

Jeśli prowadzisz gospodarstwo rolne i zastanawiasz się nad możliwymi oszczędnościami na energii elektrycznej, przeczytaj uważnie swoją dotychczasową umowę i regulamin sprzedaży.

Porównaj ceny i wysokość opłat z ofertą poprostuenergia.pl. Skontaktuj się z konsultantem firmy i obniż rachunek za prąd bez wychodzenia z domu.

 

poprostuenergia.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

    Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

    Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

    Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola