Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Złote i szmaragdowe gody gnieźnieńskich par

Data publikacji: 2018-09-18, Data modyfikacji: 2018-09-18
A A AWydrukDrukuj  
 
We wtorkowe popołudnie w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się kolejna w tym roku uroczystość wręczenia odznaczeń za długoletnie pożycie małżeńskie. Tym razem wyróżnionych zostało 16 par. Małżonkowie, którzy obchodzili złote 50-lecie lub szmaragdowe 55-lecie pożycia, spotkali się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień. Wszystkich powitał Mariusz Kabaciński, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, po czym na scenie zaprezentowany został tradycyjny krótki akcent artystyczny.  Tuż po tym głos zabrał prezydent Tomasz Budasz, który życzył wszystkim parom dużo zdrowia i szczęścia w dalszej, wspólnej wędrówce przez życie. Następnie dokonano wręczenia wyróżnień oraz kwiatów 15 parom z okazji obchodzonego 50-lecia lub 55-lecia pożycia małżeńskiego. Ci, którzy ukończyli pół wieku wspólnej wędrówki przez życie, otrzymali medale nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Na koniec nie zabrakło tradycyjnego toastu z lampką szampana oraz odśpiewanego "Sto lat!". Szmaragdowe gody obchodzili: Maria i Edmund Dąbrowscy Urszula i Zbigniew Kronkowscy Teresa i Jan Fałdzińscy Janina i Andrzej Wojciakowie Złote gody obchodzili: Barbara i Andrzej Borzykowscy Stefania i Ignacy Chudzińscy Irena i Jerzy Hertigowie Barbara i Józef Jamroziakowie Maria i Bogdan Kottulowie Blandyna i Janusz Michałowscy Urszula i Zdzisław Niteccy Bożena i Jerzy Olejniczkowie Bronisława i Józef Perscy Urszula i Leon Powałowscy Urszula i Czesław Rolewscy Aurelia i Witold Skóra

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15344-złote-i-szmaragdowe-gody-gnieźnieńskich-par
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola