Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wspomnieli tragiczny wrzesień sprzed 79 lat

Data publikacji: 2018-09-01, Data modyfikacji: 2018-09-01
A A AWydrukDrukuj  
 
W sobotnie przedpołudnie w Parku im. T. Kościuszki odbyły się uroczystości upamiętniające kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się przed Pomnikiem Pamięci Poległych i Pomordowanych w latach 1939-1945, przed którym zgromadziły się władze samorządowe, kombatanci i przedstawiciele różnych środowisk. Wszystko w celu upamiętnienia 79. rocznicy napadu Niemiec na Polskę, które stało się zarzewiem największego, światowego konfliktu w historii ludzkości. W uroczystościach wzięły też udział liczne poczty sztandarowe oraz harcerze i kombatanci. Po przemówieniu prezydenta Tomasza Budasza do zgromadzonych osób, dokonano wręczenia gnieźnieńskim szkołom flag powstańczych, które mają zawisnąć na budynkach od 3 września br. aż do 16 lutego - rocznicy podpisania rozejmu w Trewirze, kończącego wielkopolski zryw sprzed stu lat. Tuż po tym  uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty i znicze pod pomnikiem. Przy okazji uroczystości, na głównej alei parku otwarto wystawę plenerową, poświęconą setnej rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. Na ekspozycję składają się liczne zdjęcia, prezentujące wydarzenia oraz osoby związane z wyzwoleńczym zrywem z lat 1918-1919. 

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15197-wspomnieli-tragiczny-wrzesień-sprzed-79-lat
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola