Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wspólne działania Policji, Straży Leśnej oraz ITD

Data publikacji: 2018-12-13, Data modyfikacji: 2018-12-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Służby w okresie przedświątecznym zwracają szczególną uwagę na wykroczenia i przestępstwa związane z kradzieżami choinek, wykroczeń w ruchu drogowym m.in. wjazdu pojazdem do lasu oraz kłusownictwa zwierzyny leśnej. Funkcjonariusze z Komisariatów Policji w Czerniejewie i Kłecku, Posterunku Policji w Nekli, Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu wspólnie ze funkcjonariuszami Straży Leśnej oraz Inspekcji Transportu Drogowego prowadzą działania związane z kradzieżami choinek w okresie przedświątecznym. Zmierzają one do ujawnia sprawców kradzieży oraz wykroczeń w ruchu drogowym. Jest to również czas kiedy wielu handlowców oferuje drzewka nie zawsze legalnie wycięte z lasu. Dlatego też funkcjonariusze straży leśnej, policji i ITD zwracają szczególną uwagę na osoby, które wycinają choinki z lasu, wjeżdżają samochodami do lasu a także kłusują. Policjanci patrolują także rejony przyległe do kompleksów leśnych. Przypominamy iż kradzież drewna z lasu, którego wartość przekracza 500 zł jest przestępstwem i grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast zatrzymanie sprawcy kradzieży z drzewkiem o wartości mniejszej niż 500 zł może skończyć się mandatem karnym nawet 500 zł. Dlatego policjanci przypominają, że zarówno sprzedaż kradzionych drzewek, jak i ich zakup prowadzą do odpowiedzialności karnej za przestępstwo lub wykroczenie. źródło: KPP w Gnieźnie

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/16154-wspólne-działania-policji,-straży-leśnej-oraz-itd
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola