Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wspólna integracja klas pierwszych w III LO

Data publikacji: 2018-10-12, Data modyfikacji: 2018-10-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Tradycyjnie już, w III Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie, tuż przed Dniem Edukacji Narodowej, odbyła się uroczystość z tej okazji, połączona z integracją klas pierwszych. Najpierw, w auli szkoły spotkali się przedstawiciele wszystkich klas, by obejrzeć krótki montaż słowno-muzyczny, którym Samorząd Uczniowski podziękował nauczycielom za ich pracę dydaktyczno-wychowawczą. Pani dyrektor Beata Czechańska podkreśliła wagę tego święta słowami: - Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich, dla których czymś istotnym jest wiedza i wykształcenie, albowiem, jak mawiał Epiktet: "tylko ludzie wykształceni są wolni".  To właśnie szkoła przygotowuje na przyjęcie wolności, jaką są umiejętnie podejmowane decyzje i świadome życiowe wybory, te już w dorosłej rzeczywistości. Bycie nauczycielem to zaszczyt, ale to także trudna umiejętność, która wymaga poświęcenia się i oddania. To kierowanie się niejedną dewizą życiową, jak chociażby słowami: "tyle jest człowiek wart, ile osiągnie i ile po sobie zostawi”. Wprowadzono sztandar szkoły, na który przewodniczący klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Dalsza część spotkania miała zupełnie inny charakter. Wystąpili najmłodsi uczniowie, których zadaniem było wcześniejsze przygotowanie tekstu piosenki, najczęściej dotyczącego wybranego przez nich profilu, do motywu muzycznego z utworu „Początek”. Spisali się znakomicie, wykazując się wielką inwencją twórczą. Po wystąpieniach przyszedł czas na prawdziwą integrację. Pierwszoklasiści, wraz z wychowawcami i przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego, wsiedli do autokarów, by pojechać do „Karczmy na Lednicy” na wspólne ognisko. Tam też czekały na nich różne konkurencje, także sportowe, przygotowane przez starszych kolegów. Było wiele emocji, zabawy, tym bardziej, że pogoda dopisała. Niestety, trzeba było wracać i przygotować się do następnego szkolnego dnia.

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15579-integracja-klas-pierwszych-w-iii-lo
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola