Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wigilia bezdomnych, ubogich i samotnych

Data publikacji: 2018-12-24, Data modyfikacji: 2018-12-25
A A AWydrukDrukuj  
 
W poniedziałkowe południe w jadłodajni prowadzonej przez gnieźnieński Caritas odbyła się tradycyjna wigilia samotnych, ubogich i bezdomnych mieszkańców Gniezna. Posiłki przygotowano łącznie dla stu gości. Co roku, na kilka godzin przed tym, jak wielu zasiądzie do wspólnego, świątecznego posiłku, w budynku przy ul. Lecha 11 gromadzą się ci, którym los nie dał szans na spotkanie się w rodzinnym gronie. Do takich osób od wielu lat ręce wyciąga Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej wraz ze Stowarzyszeniem Miłosierdzia im. Wincentego a Paulo oraz siostrami szarytkami, organizując wigilię dla potrzebujących. Co roku też wraz z nimi spotyka się abp Wojciech Polak Prymas Polski.  - Tutaj codziennie spożywają posiłki, tutaj codziennie są we wspólnocie i także w ten szczególny dzień, jakim jest wigilia, są razem i stąd też przychodząc do nich w taki dzień, nie szukamy tego, co by na ten dzień wystarczyło i ulżyło w ich trudnym losie, ale chodzi o to byśmy codziennie z nimi byli. Cieszę się, że w ten wigilijny dzień możemy razem z nimi ten obiad świąteczny zjeść, połamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia w tym miejscu. Dziś chcę im powiedzieć, że Boże Narodzenie wiąże się z obecnością Pana Jezusa, który się rodzi, także w tych trudnych sytuacjach. On nie przychodzi w żadnym luksusie, nie przychodzi do ludzi bogatych czy tych, którzy dobrze się mają, ale swój los wiąże z tymi najbiedniejszymi i to od samego początku do końca - mówił abp Wojciech Polak. Po odśpiewaniu kolędy i odczytaniu Ewangelii przez proboszcza parafii św. Trójcy ks. Macieja Lisieckiego, abp Wojciech Polak zwrócił się do zgromadzonych w sali osób z dobrym słowem, a następnie wszyscy obecni na wigilii podzielili się ze sobą opłatkami. Nie brakowało przy tym życzeń nadziei na lepsze jutro, ale też łez wzruszenia i podziękowania za niesioną pomoc. Na stołach tego południa zagościły tradycyjne potrawy świąteczne, m.in. barszcz, kapusta, smażony karp, a dla każdego z gości Stowarzyszenie Miłosierdzia przygotowało też drobne upominki.

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/16240-wigilia-bezdomnych-ubogich-i-samotnych
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola