Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Wakacje ze Skrzydłami" zakończone

Data publikacji: 2018-09-04, Data modyfikacji: 2018-09-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Zadowolone i uśmiechnięte buzie dzieciaków - tak w wielkim skrócie można podsumować dwutygodniowy turnus półkolonijny zorganizowany przez Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Wolontariuszy „Skrzydła”. Spotkania dzieci odbywały się w dniach 20 – 31 sierpnia br., w placówce Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych przy ul. Wrzesińskiej, dla 25-osobowej grupy dzieci z terenu miasta Gniezna. Projekt pod nazwą „Wakacje ze Skrzydłami” został zrealizowany we współpracy z Urzędem Miejskim w Gnieźnie, w ramach dofinansowania półkolonii ze środowiskowym programem profilaktycznym w 2018 roku. Podczas półkolonii dzieci miały okazję skorzystać z wielu atrakcji: m.in. basen, sala zabaw FUN BAZA, warsztaty architektoniczne w Muzeum Początków Państwa Polskiego, spartakiada półkolonistów, kręgle, Dżungla, zwiedzanie gnieźnieńskiego stadionu żużlowego oraz wycieczka do miasteczka westernowego Silverado City niedaleko Żnina. Dzieci w ramach zajęć świetlicowych własnoręcznie pofarbowały koszulki w oryginalne wzory, taką kolorową koszulkę dzieciaki przygotowały także dla prezydenta Tomasza Budasza, który odwiedził dzieciaki w ostatnim dniu półkolonii. Włodarz miasta rozdał dzieciom okolicznościowe dyplomy oraz upominki przygotowane przez Urząd Miejski w Gnieźnie. Warto też dodać, że w ramach zajęć półkolonijnych, grupa uczestniczyła w cyklu zajęć profilaktycznych, prowadzonych przez specjalistę z zakresu socjoterapii. Dzieci w luźnej, zabawowej formule poznały czym jest uzależnienie, od jakich substancji można się uzależnić i jakie są tego skutki. Projekt sfinansowany został częściowo przez Urząd Miejski w Gnieźnie ze środków przeznaczonych na działania z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym oraz ze środków własnych Stowarzyszenia. Organizator „Wakacji ze Skrzydłami”, Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Wolontariuszy „Skrzydła”, bardzo dziękuje Urzędowi Miejskiemu w Gnieźnie za możliwość realizacji tego projektu, Miejskim Świetlicom Socjoterapeutycznym za użyczenie placówki przy ul. Wrzesińskiej, Gnieźnieńskiemu Towarzystwu Motorowemu Start Gniezno za umożliwienie zwiedzania stadionu oraz Wytwórni Premiksów LNB z Kiszkowie, która dostarczyła kamizelki odblaskowe, dzięki którym półkoloniści byli widoczni na drodze podczas licznych pieszych wędrówek. Ogromne podziękowania dla kadry wychowawców pracującej z dziećmi, która zaangażowaniem i profesjonalnym podejściem sprawiła, że dzieci ochoczo uczestniczyły we wszystkich proponowanych zajęciach. Wakacje i „Wakacje za Skrzydłami” zakończone – deklaracje dzieci co do uczestnictwa w przyszłorocznym projekcie, a także cała masa podziękowań od rodziców - to chyba najlepsza miara sukcesu tego projektu.

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15225-„wakacje-ze-skrzydłami”-zakończone
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola