Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Upamiętnili 100-lecie walk o Lwów

Data publikacji: 2018-10-15, Data modyfikacji: 2018-10-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Parlamentarzyści, samorządowcy, poczty sztandarowe, mundurowi i harcerze oddali hołd uczestnikom walk, które wiek temu toczyły się o wówczas jedno za największych polskich miast. Uroczystości upamiętniające setną rocznicę walk pomiędzy polskimi mieszkańcami Lwowa a Ukraińcami, odbyły się w niedzielne popołudnie tradycyjnie na Skwerze Orląt Lwowskich, przed pomnikiem upamiętniającym harcerzy. W trakcie uroczystości najpierw dokonano wręczenia Medali Koronacyjnych Zdzisławowi Gąsiorowi oraz Tomaszowi Stelmaszczykowi, po czym głos zabrał Janusz Sekulski z Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, który przypomniał rys historyczny wydarzeń sprzed stu lat. Następnie odczytany został Apel Poległych, po czym odprawiono krótką modlitwę w intencji poległych. Po tym uczennica I Liceum Ogólnokształcącego odczytała okolicznościowy wiersz i odśpiewano pieśń "Orlęta lwowskie". Po tym przybyłe delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem.

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15600-upamietnili-100-lecie-walk-o-lwow
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola