Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Trzemeszno wybrało burmistrza

Data publikacji: 2018-11-05, Data modyfikacji: 2018-11-06
A A AWydrukDrukuj  
 
W minioną niedzielę w jednej tylko gminie w powiecie gnieźnieńskim trwała druga tura wyborów samorządowych, w trakcie której wybierano jednego z dwóch kandydatów na urząd burmistrza Trzemeszna na kolejne pięć lat. Dwa tygodnie temu mieszkańcy Trzemeszna wybierali spośród czterech kandydatów, którzy mieliby poprowadzić tamtejszy samorząd w latach 2018-2023. Wówczas też obecnie urzędujący Krzysztof Dereziński uzyskał wynik 42,33%, zdobywając 2455 głosów, drugi był Daniel Bisikiewicz z wynikiem 22,68% i 1315 oddanymi głosami, a następnie Paweł Piechowiak z 20,64% (1197 głosów) oraz Sławomir Peno, który otrzymał 14,35% (832 głosy). Ostatecznie, ponieważ wynik nie wskazał jednoznacznie zwycięzcy, w minioną niedzielę 4 listopada odbyła się druga tura wyborów. W głosowaniu, które odbyło się wczoraj, ostatecznym zwycięzcą został Krzysztof Dereziński, na którego zagłosowało 59,26% uprawnionych do tego trzemesznian (2780 głosów), a na Daniela Bisikiewicza 40,74% (1911 głosów). Pokazuje to iż w drugim rozdaniu ten drugi przyciągnął do siebie ponad 600 kolejnych wyborców, a pierwszy z nich około 300. Trzemeszeński samorząd dalej prowadzić będzie Krzysztof Dereziński, który funkcję burmistrza pełni od 2006 roku. Frekwencja w minioną niedzielę wyniosła 43,10% (dwa tygodnie wcześniej było to 53,05%). Dodajmy iż najwyraźniej obecnemu włodarzowi nie zaszkodził skandal, jaki miał miejsce w marcu tego roku, a którego finał poznaliśmy w zeszłym tygodniu. Przypomnijmy iż osiem miesięcy temu Krzysztof Dereziński został zatrzymany przez policję - burmistrz prowadził samochód będąc pod wpływem alkoholu. Kilka dni temu został on za to skazany, wyrażając przy tym ubolewanie za swoje zachowanie, a decyzją sądu musi m.in. podjąć się terapii. Mimo iż wyrok nie był jeszcze prawomocny, nie oznacza to iż Krzysztof Dereziński będzie musiał się zrzec mandatu - przepisy w tych kwestiach są niejednoznaczne, ale decyzję wiążącą będzie mógł podjąć ewentualnie wojewoda wielkopolski. Czy tak się stanie?

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15794-trzemeszno-wybrało-burmistrza
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola