Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Transporty drewna pod specjalnym nadzorem

Data publikacji: 2018-08-31, Data modyfikacji: 2018-09-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Wywozowi materiałów z lasów zniszczonych podczas ubiegłorocznej nawałnicy, od pewnego czasu przyglądają się gnieźnieńscy inspektorzy transportu drogowego. Nie brakuje przy tym pewnych uchybień.  Cały czas podtrzymywana jest współpraca pomiędzy oddziałem ITD w Gnieźnie, a Strażą Leśną, które to instytucje wspólnie dokonują inspekcji na trasach, na których dokonywany jest duży transport drewna. Odbywa się on w naszym regionie zarówno na obszarze Nadleśnictwa Gniezno, jak i Nadleśnictwa Czerniejewo - pod nie podlega spora część lasów, uszkodzonych 11 sierpnia 2017 roku w trakcie wichury. Wywóz materiałów odbywa się praktycznie od roku i wykonywany jest przez różne firmy, stąd też konieczna jest kontrola tego, czy wykonywane jest to w sposób niezagrażający innym uczestnikom ruchu drogowego. Takie ładunki podlegają szczególnym rygorom bezpieczeństwa. Tym razem wspólna kontrola inspektorów z gnieźnieńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu i strażników leśnych z Nadleśnictwa Czerniejewo odbyła się we Wrześni. 27 sierpnia skontrolowane zostały cztery pojazdy przewożące drewno. Wszystkie pod względem długości ładunku, jego wysokości i ciężaru były normatywne. Niemniej, jeden z kierowców otrzymał mandat w wysokości 200 złotych za złe zabezpieczenie drewna co tylko pokazuje, że ostrożności w przypadku takich transportów nigdy nie jest za wiele. źródło: WITD

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15190-transporty-drewna-pod-specjalnym-nadzorem
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola