Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sukces uczennic I LO

Data publikacji: 2018-10-25, Data modyfikacji: 2018-10-25
A A AWydrukDrukuj  
 
Praca uczennic drugiej klasy I Liceum Ogólnokształcącego znalazła się wśród najwyżej ocenionych w ramach konkursu klimatycznego. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu przyznał I Liceum Ogólnokształcącemu im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie nagrodę finansową w wysokości 3 000 zł za zwycięską pracę wykonaną w etapie wojewódzkim Młodzieżowego Kongresu Klimatycznego 2018 r. przygotowaną przez Julię Pęczkowską, Marcelinę Rachwalik oraz Katarzynę Zielińską z klasy 2e- przyrodniczej. Ponadto laureatki konkursu otrzymały nagrody rzeczowe. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz WFOŚiGW zaprosiły młodzież szkół średnich z terenu Rzeczpospolitej Polskiej do udziału w projekcie pn. Młodzieżowy Kongres Klimatyczny Poznań 2018 pod tytułem „Młodzieżowe Przesłanie Klimatyczne dla przyszłości”. Celem tego projektu było zachęcenie młodzieży do sformułowania swojego punktu widzenia na zmiany klimatyczne i swoich oczekiwań w tym zakresie względem rządzących. 24 października odbył się szczyt MKK, podczas którego 11 zespołów szkolnych dokonało prezentacji Przesłań, ocenionych przez Kapitułę Konkursu jako najlepsze w kraju. O randze Kongresu świadczy fakt, że do organizatorów i uczestników podziękowanie za inicjatywę i błogosławieństwo przesłał papież Franciszek, jak również towarzyszyła temu wydarzeniu krótka wizyta Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka.

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15706-sukces-uczennic-i-lo
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola