Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

SP nr 5 z niepodległościowym certyfikatem

Data publikacji: 2018-12-06, Data modyfikacji: 2018-12-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Gnieźnieńska „Piątka” już od 10 lat, czyli do samego początku, bierze udział w działaniach promujących wiedzę o Powstaniu Wielkopolskim, poprzez uczestnictwo w projektach edukacyjnych, konkursach plastycznych i wiedzowych oraz warsztatach dla nauczycieli. Ich praca edukacyjna została doceniona przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, głównego pomysłodawcę działań. 21 listopada 2018 r. reprezentacja szkoły uczestniczyła w uroczystej Gali Niepodległościowej, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, podczas której podsumowano program obchodów 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, realizowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Certyfikat odebrała, obecna na gali, dyrektor szkoły Hanna Kowalska. Działania w ramach programu objęte były  patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, a konkurs wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Główne miejsce podczas spotkania zajmowali uczniowie – laureaci konkursów o Powstaniu Wielkopolskim. Towarzyszyli im nauczycie oraz dyrektorzy szkół, które brały udział w projekcie. Udział delegacji SP 5 w Gali Niepodległościowej stanowił zwieńczenie wielu inicjatyw skierowanych do społeczności uczniowskiej, ale ich nie kończył. Uczniowie w dalszym ciągu realizują szkolny projekt niepodległościowy „Nasza Niepodległa Ojczyzna”. W jego ramach sadzili m.in. „Dąb Niepodległości” i inne drzewa (we współpracy z Nadleśnictwem Gniezno) w ramach akcji „100 drzew na stulecie”. Poza tym, z inicjatywy szkolnego koordynatora projektu, od 10 grudnia 2018 r. do 10 stycznia 2019 r. na terenie Publicznej Biblioteki Pedagogicznej będzie można obejrzeć wystawę przygotowaną przez IPN Szczecin- „Ojcowie Niepodległości”, która w kilkunastu wydaniach krąży po Polsce i zawita też do naszego miasta.

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/16090-sp-nr-5-z-niepodleglosciowym-certyfikatem
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola