Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ślubowanie pierwszoklasistów II LO

Data publikacji: 2018-09-18, Data modyfikacji: 2018-09-18
A A AWydrukDrukuj  
 
W czwartkowe popołudnie 13 września w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego im. Dąbrówki odbyła się uroczystość ślubowania pierwszoklasistów. Od tego roku szkolnego uczęszczać oni będą do czterech klas o profilach: dwóch matematycznych, przyrodniczej oraz humanistycznej. Podczas uroczystości odczytany został list od Beaty Tarczyńskiej - Starosty Powiatu Gnieźnieńskiego, która życzyła Pierwszoklasistom wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu umiejętności. Nowych uczniów powitała w murach „Piętnastki” dyrektor szkoły - Róża Grabowska. Scharakteryzowała krótko społeczność szkolną, grono pedagogiczne oraz wyniki egzaminów maturalnych, a z uczniami pierwszych klas podzieliła się słynnymi życiowymi radami Alberta Einsteina. Obecni na uroczystości zostali zapoznani również z niemal stuletnią historią szkoły, jej fundatorami, oraz sylwetkami patronów. Postać jednego z nich - Bolesława Kasprowicza - przybliżyli uczniowie w krótkim występie teatralnym. Przedstawiciele Pierwszoklasistów złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Z kolei wicedyrektor szkoły Lidia Dzikowska zapoznała uczniów i rodziców z zasadami korzystania z dziennika elektronicznego i platformy elektronicznej, a pedagog szkoły – Justyna Walczak - poinformowała o dyżurach pracy pedagoga i psychologa. Uroczystość zakończyła się występem artystycznym Matyldy, Dominiki i Błażeja, którzy wykonali instrumentalną wersję znanego utworu Luisa Fonsi.

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15335-ślubowanie-pierwszoklasistów-ii-lo
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola