Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

SLD zaprezentowało kandydatów do powiatu

Data publikacji: 2018-09-18, Data modyfikacji: 2018-09-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Do wyborów samorządowych zostały jeszcze 32 dni, a we wtorkowe południe kolejne ugrupowanie przedstawiło swoich kandydatów. Tym razem działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej przedstawili listę osób, które ubiegać się będą o mandat radnego do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. W tegorocznych wyborach SLD wystawia jednak listy tylko do trzech z pięciu okręgów, a jak tłumaczy ten fakt przewodniczący powiatowych struktur Tadeusz Tomaszewski i jednocześnie kandydat do Sejmiku: - Nie zdecydowaliśmy się na zgłoszenie w wyborach do Powiatu w dwóch okręgach. Po pierwsze w Trzemesznie w trzymandatowym okręgu uznaliśmy iż w tym okręgu mamy ograniczone szanse, a nie chcielibyśmy konkurować z tymi, z którymi tworzymy większościową listę w mieście, tj. PO i Nowoczesną. Podobnie jest w okręgu obejmującym Kłecko, Kiszkowo, Łubowo i Mieleszyn. Przypomnijmy iż SLD w wyborach do Rady Miasta Gniezna wchodzi w skład Koalicji Obywatelskiej, z ramienia której wystawia siedmiu swoich kandydatów do tego szczebla samorządu. Okręg nr 1 - Gniezno - centrum oraz osiedla: Piekary, Skiereszewo, Pustachowa, Dalki, Grunwaldzkie, Kawiary, Pławnik: Jacek Kowalski Marzena Dyc-Rewers Hubert Matysek Grzegorz Gliniewicz Anna Wójcik-Starczewska Grażyna Nitka Przemysław Mularczyk Marcin Sławiński Eleonora Matuszewska Okręg nr 2 - Gniezno - osiedla: Arkuszewo, Tysiąclecia, Ustronie, Konikowo oraz osiedla na Winiarach: Robert Andrzejewski Henryk Gędek Mariusz Mądrowski Katarzyna Krawczyk Jerzy Imbierowicz Jerzy Michalak  Marlena Podlawska Elżbieta Jóźwiak Okręg nr 4 - Gminy: Witkowo, Gniezno, Niechanowo, Czerniejewo: Telesfor Gościniak Bogusław Mołodecki Jan Gorzelańczyk Danuta Stefańska Daniel Miętkiewicz Grażyna Grzybowska Wiesława Papiewska Natalia Betke Henryk Kryściak

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15339-sld-zaprezentowało-kandydatów-do-powiatu
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola