Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Silny fetor odczuwany w mieście

Data publikacji: 2018-08-22, Data modyfikacji: 2018-08-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Z naszą redakcją skontaktowało się już kilku mieszkańców z os. Tysiąclecia i Winiar, którzy skarżą się na bardzo nieprzyjemny zapach, unoszący się w tych częściach miasta. Informacje te otrzymaliśmy 22 sierpnia do godziny 10:00. Jak przekazali zgłaszający, fetor jest momentami bardzo intensywny i części z nich przypomina smród wydobywający się z szamba. Sprawę szybko sprawdziliśmy w terenie i pozostaje jedynie potwierdzić iż zapach we wskazanych częściach miasta jest bardzo nieprzyjemny i na pewno odczuwalny przez wielu mieszkańców. W sprawie skontaktowaliśmy się z Urzędem Miejskim. W rozmowie telefonicznej otrzymaliśmy informację z Wydziału Ochrony Środowiska iż obecnie nie jest znane bezpośrednie źródło zapachu. Prawdopodobnie za tę sytuację odpowiadają rolnicy, którzy w tym okresie zaczynają użyźniać swoje pola za pomocą nawozów naturalnych. Obecnemu rozprzestrzenianiu się zapachu może sprzyjać panująca aura, tj. susza i wiatr z kierunku południowo-wschodniego. Do podobnej sytuacji doszło trzy lata temu. Wówczas to okazało się iż na polach w rejonie Szczytnik Duchownych rozrzucone zostało 300 ton nawozu w postaci ptasich odchodów - zapach wówczas był odczuwalny praktycznie w całym mieście, a jego neutralizacji pomogło dopiero zaoranie całego terenu.

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15120-silny-fetor-odczuwany-w-mieście
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola