Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Seniorzy rozpoczęli kolejny rok akademicki

Data publikacji: 2018-11-07, Data modyfikacji: 2018-11-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Dwudziestu nowych studentów wstąpiło dziś do Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Od tej pory będą zdobywali oni nie tylko wiedzę, ale także i wpisy w indeksie. Uroczystość inauguracyjna kolejnego roku akademickiego uczelni, która zrzesza studentów w wieku 50+, odbyła się w murach Instytutu Kultury Europejskiej UAM. Aula, wypełniona przedstawicielami najstarszych mieszkańców Gniezna, była świadkiem przyjęcia dwudziestu żaków, którzy tym samym dołączyli do liczącej aktualnie 170 osób społeczności GUTW. Przed studentami, którzy osiągnęli złoty wiek swojego życia, ale nadal chcą zdobywać wiedzę nie tylko teoretyczną, ale i praktyczną, stawiane będą różne wymagania. Z czym uniwersytet wchodzi w kolejny rok akademicki? - Chcemy pomyśleć o wprowadzeniu dietetyki bez wspomagania, mówiącą o tym jak należy się odżywiać, aby zyskać zdrowie i podtrzymywać aktywność. Starość nie jest chorobą, ale to wtedy właśnie choroby lubią się "przyczepiać" do człowieka, więc musimy zrobić wszystko, żeby tego uniknąć. Będziemy też wyjeżdżać na wycieczki zagraniczne i krajowe, a poza tym prowadzić będziemy stałe sekcje, które są prowadzone, łącznie z historią muzyki czy kulturą Europy - przyznała Danuta Wiśniewska, prezes GUTW. Jak przyznała, na terenie Gniezna obecnie żyje około 18 tysięcy osób w wieku senioralnym, z czego około tysiąca aktywnie działa nie tylko w uniwersytecie, ale także Radzie Seniorów czy innych organizacjach zrzeszających osoby starsze. Po przywitaniu zgromadzonych w auli, słowo do wszystkich wygłosił gospodarz miejsca - dyrektor IKE prof. Leszek Mrozewicz, po którym aktu uroczystego rozpoczęcia roku dokonał prof. Józef Garbarczyk. Tuż po tym dokonał on też mianowania wszystkich nowych studentów, którzy następnie otrzymali indeksy. Całość nie mogłaby się odbyć bez wykładu prof. Elizy Grzelakowej pt. "Wartości w czasach postprawdy".

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15827-seniorzy-rozpoczeli-kolejny-rok-akademicki
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola