Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Razem przy ognisku

Data publikacji: 2018-11-19, Data modyfikacji: 2018-11-20
A A AWydrukDrukuj  
 
W minioną sobotę w przeddzień "Światowego Dnia Ubogich" odbyło się na terenie rekreacyjnym Ośrodka dla Bezdomnych "Pomocna Przystań-Kawiary" spotkanie integracyjne "Razem przy ognisku". Impreza miała charakter wesołej biesiady przy ognisku i wspólnym posiłku, na którym spotkały się osoby bezdomne, samotne i ubogie nie tylko z tej placówki. Wśród blisko stu osób, które odwiedziły ośrodek były także osoby usamodzielnione, będące przykładem możliwości pełnego powrotu do normalnego życia. Imprezę zorganizowało Powiatowe Stowarzyszenie "DOM" korzystając z wsparcia finansowego Urzędu Miasta Gniezna. Spotkanie miało też cel terapeutyczno-informacyjny i rozpoczęło się od wystąpienia Dyrektorki Wydziału Usług Społecznych w Urzędzie Miejskim Agnieszki Horoszczak, która po przywitaniu, przybliżyła problemy bezdomności i uzależnień. Uczestnicy spotkania mieli możliwość rozmowy z terapeutkami, które rozdały także ulotki informacyjne. Obie prowadzą w schroniskach zajęcia terapeutyczne w ramach "Programu terapii i reintegracji społecznej osób bezdomnych uzależnionych od alkoholu", który od 14 lat wspiera działania Stowarzyszenia i jest także finansowany przez Urząd Miasta Gniezna. W trakcie imprezy grał na akordeonie także pan Wojciech, były różne konkursy a na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali paczki m. in. z ciepłą odzieżą i żywnością.  

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15926-razem-przy-ognisku
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola