Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Prezes MPK odchodzi. Spółka czeka na pakiet pomocowy

Data publikacji: 2019-01-03, Data modyfikacji: 2019-01-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Wraz z końcem ubiegłego roku, z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego odszedł dotychczasowy jego prezes Piotr Stasiak. Spółka jest w trudnej sytuacji finansowej. Nieoficjalną informację w tej sprawie otrzymaliśmy wczoraj w godzinach popołudniowych. Wynikało z niej iż 31 grudnia pełniący funkcję prezesa MPK od połowy 2015 roku Piotr Stasiak, pożegnał się z pracownikami i opuścił siedzibę spółki. Dziś, tj. w czwartek 3 stycznia informację tę potwierdzono w trakcie konferencji podsumowującej projekt unijny, zrealizowany w bazie MPK przy ul. Wesołej. Decyzję tę Piotr Stasiak miał podjąć osobiście, a prezydent podziękował mu za 3,5 roku pracy na rzecz spółki. Jednocześnie, jak przekazano, nowym prezesem MPK Gniezno ma być dotychczasowy zastępca prezesa Wojciech Gulczyński, pracujący w tej firmie od 2001 roku. Od tej pory zarząd ma być jednoosobowy:- Jest to też związane z trudną sytuacją finansową spółki, o czym też mówiłem przy wprowadzaniu budżetu na ten rok. Myślę iż sobie poradzimy, liczę na dlaszą współpracę, tak się umówiłem z prezesem Stasiakiem, że musimy podjąć pewne działania jeśli chodzi o projekt pomocy dla spółki. Nie ucierpią na tym nasi mieszkańcy, bo na pewno nie będzie zmian i podnoszenia cen biletów -mówił prezydent Tomasz Budasz. - Sytuacja finansowa firmy jest trudna, ale nie jest beznadziejna. Wszystko da się wyprostować, a jest to spowodowane kilkoma rzeczami. Przede wszystkim jest to wysoki skok cen paliw, które miały miejsce w ciągu ostatnich 6-7 miesięcy, co kosztowało spółkę 300 tys. złotych dodatkowo. Ponadto realizowaliśmy cały cykl podwyżek dla pracowników, spowodowany tym, że w końcu 2017 roku zaczął się masowy odpływ pracowników do innych firm transportowych. Oprócz tego tym ludziom podwyżki się należały, bo bardzo ciężko pracują i za swoją odpowiedzialna pracę powinni być nagradzani. Trzecim aspektem było udźwignięcie przez spółkę inwestycji, która została zrealizowana w bazie, a która też przeszła nasze oczekiwania ze względu na koszty, które planowaliśmy wcześniej. Początkowo miało to być 3,7 mln złotych, a skończyło się na ponad 5 mln złotych - mówił Wojciech Gulczyński.Jak przekazano, w najbliższym czasie ma zostać przedstawiony projekt pakietu pomocniczego, który pomoże spółce wyjść z problemów finansowych.  

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/16292-prezes-mpk-odhodzi-spolka-czeka-na-pakiet-pomocowy
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola