Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Po raz kolejny bito ratunkowy rekord

Data publikacji: 2018-10-16, Data modyfikacji: 2018-10-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Służby mundurowe, ratownicy, urzędnicy oraz uczniowie wspólnie uczestniczylibiciu rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. 30 uciśnięć na klatkę piersiową i 2 wdechy - taką zasadę od lat wpaja się uczniom na zajęciach w szkołach. Taką też świadomość wykorzystano do promowania wiedzy o niesieniu osobom poszkodowanym w różnych zdarzeniach w trakcie akcji, odbywającej się III Liceum Ogólnokształcącym. W ramach inicjatywy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w całym kraju dokładnie w południe ruszyło wspólne bicie rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. - To bardzo szczytna idea, gdyż dzięki temu możemy uratować czyjeś życie, a przy tym uczymy wszystkich jak należy zrobić to prawidłowo. Włączyło się w to dużo instytucji - Zakład Karny w Gębarzewie, gnieźnieński WOPR, Policję, Straż Miejską i szkoły, też cieszymy się iż ta akcja stała się taka popularna - przekazał Krzysztof Kosicki, nauczyciel III LO.  Tegoroczną akcję po raz kolejny wsparli różni sponsorzy: - Do niedawna jako WBK, a obecnie jako Santander zawsze wspieraliśmy tego typu inicjatywy lokalne, w szczególności ukierunkowane na takie akcje społeczne. W przypadku tej akcji robimy to już po raz kolejny, ponieważ jest to bardzo szczytna inicjatywa, która skupia wokół niej mnóstwo osób zaangażowanych w promocję świadomości o niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi - mówił Sławomir Stróżyk, dyrektor 1 Regionu w Gnieźnie Santander Bank Polska. We wtorek 16 października w akcji w całym kraju wzięło udział aż 105 902 uczestników, z czego w samym III LO było ich około sto osób.

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15619-po-raz-kolejny-bito-ratunkowy-rekord
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola