Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

PiS przedstawił kandydatów do Sejmiku

Data publikacji: 2018-09-18, Data modyfikacji: 2018-09-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Dwóch reprezentantów powiatu gnieźnieńskiego z ramienia tytułowego ugrupowania, wystartuje w nadchodzących wyborach samorządowych do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Kampania wyborcza powoli nabiera tempa, a tymczasem we wtorkowe południe kolejne ugrupowanie przedstawiło swoich kandydatów - tym razem do najwyższego szczebla samorządu terytorialnego, jakim jest Sejmik Województwa Wielkopolskiego. Przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości z naszego regionu będzie Małgorzata Pietrzak-Sikorska, która startuje z numeru 7 oraz Łukasz Grabowski z numerem 4.  - Sejmik jest instytucją bardzo ważną na mapie samorządowej, ponieważ Sejmik wybiera Zarząd Województwa, tj. marszałka i wicemarszałka, członków zarządu i ma on do dyspozycji ogromne środki, także unijne. Mamy obecnie do czynienia z taką sytuacją, że wydatkowanie środków unijnych przez samorządy wojewódzkie kuleje i jest bardzo dużo opóźnień, co może grozić koniecznością zwrotu tych środków w przypadku ich niewykorzystania w tej perspektywie samorządowej. Zmiana rządzących w samorządzie wojewódzkim jest niezwykle ważna i to również z perspektywy mieszkańców Gniezna i naszego powiatu - stwierdził poseł Zbigniew Dolata. Jak dodał, brak silnej reprezentacji naszego regionu w Sejmiku spowodował iż w 2015 roku odebrano pieniądze z OSI, które miały zostać przeznaczone na gnieźnieński szpital: - Marek Woźniak z Platformy Obywatelskiej i Zarząd Województwa podjął decyzję o odebraniu środków w kwocie 34 mln złotych. To była decyzja z 2015 roku, motywowana politycznie, bez uwzględnienia potrzeb, które były sygnalizowane przez wszystkich samorządowców powiatu gnieźnieńskiego - mówił, stwierdzając iż reprezentanci na listach z Gniezna są mocnymi kandydatami. - Zdecydowałam się kandydować, gdyż mam sporą wiedzę i doświadczenie, które jest niezbędne do tego, by móc funkcjonować i działać, a także by pozyskiwać środki na region, który jest bliski mojemu sercu. Mówiąc o doświadczeniu, mam na myśli moją kilkunastoletnią pracę w Wydziale Komunikacji, który kiedyś kojarzył się z kolejkami i sprawami nie do załatwienia, a dzisiaj mamy nowoczesny wydział i kadrę - mówiła Małgorzata Sikorska-Pietrzak. Łukasz Grabowski, były samorządowiec oraz pracownik Urzędu Marszałkowskiego, obecnie dyrektor oddziału regionalnego KRUS przekazał: - Moim zobowiązaniem wobec wyborców powiatu gnieźnieńskiego będzie zabieganie o środki finansowe na dokończenie budowy gnieźnieńskiego szpitala. Kończy się perspektywa WRPO 2014+, a niedługo rozpocznie się kolejna i wierzę, że nowy zarząd z marszałkiem z PiS będzie przychylnym okiem spoglądać na nasz region.   

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15342-pis-przedstawił-kandydatów-do-sejmiku
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola