Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Otwarte okno okazją dla złodzieja

Data publikacji: 2018-08-23, Data modyfikacji: 2018-08-24
A A AWydrukDrukuj  
 
W minioną środę policjanci otrzymali informację o kradzieży, do jakiej doszło w jednej z miejscowości powiatu gnieźnieńskiego. Złodziej wykorzystał możliwość wejścia do mieszkania, jaka nadarzyła się przez nieopatrzność mieszkańców domu. 22 sierpnia br. policjanci w Kłecku otrzymali zgłoszenie o kradzieży, do której doszło w jednym z domów w Kiszkowie. Gdy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że złodziej do środka dostał się przez otwarte okno piwniczne - z wnętrza budynku skradł dwa tablety o wartości 2200 zł. Policja to zdarzenie traktuje jako przestrogę, gdyż pokazuje ono łatwo można stracić oszczędności lub wartościowe przedmioty. Dom lub mieszkanie to dorobek wielu lat ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeń, dlatego warto zadbać o to aby zabezpieczyć go w taki sposób aby uniemożliwić i ograniczyć do minimum zagrożenie włamania i kradzieży. Gnieźnieńscy policjanci radzą jak nie dopuścić do tego typu sytuacji oraz jak chronić swoją własność. Jak informuje policja, najbezpieczniejszym miejscem dla przechowywania pieniędzy, cennej biżuterii, akcji i obligacji jest bank. Wbrew pozorom o "dobrych" kryjówkach w różnych miejscach domu, złodziej szybko znajdują ukryte pieniądze i wartościowe przedmioty w każdego rodzaju szafach, torebkach czy bieliźniarkach. Nie należy zostawiać kluczy pod wycieraczką lub na parapecie, a także należy zabezpieczyć drzwi i okna swojego mieszkania. Gdy zorientujemy się, że doszło do włamania czy kradzieży w naszym domu, mieszkaniu, piwnicy czy komórce nie dotykajmy niczego, opuśćmy pomieszczenie i o zaistniałym fakcie poinformujmy Policję. Sprawdzenie co nam zginęło lub co zostało uszkodzone może spowodować zatarcie śladów, które pozostawił przestępca i może to w dużym stopniu utrudnić pracę policjantów. źródło: KPP w Gnieźnie

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15128-otwarte-okno-okazja-dla-zlodzieja
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola