Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ostrzeżenie przed burzami

Data publikacji: 2018-08-24, Data modyfikacji: 2018-08-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Od piątkowego popołudnia do późnych godzin nocnych, w naszym regionie istnieje możliwość wystąpienia burz, którym może towarzyszyć grad. Ostrzeżenie w tym kierunku wystosowało Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego na bazie ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Od piątku 24 sierpnia od godziny 15:00 do godziny 1:00 w nocy z piątku na sobotę, na terenie Wielkopolski prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 do 30 mm, lokalnie do 40 mm, a także z porywami wiatru do 90 km/h. Miejscowo mogą wstąpić także opady gradu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 85%. W razie zaistnienia takiej okoliczności, komunikat może być aktualizowany. Informujemy iż powyższa informacja jest wydawana na bazie ostrzeżenia IMGW, przekazywana przez PCZK, które to ponoszą odpowiedzialność za treść wysyłanych do mediów danych pogodowych i ostrzeżeń. Portal pełni jedynie formę przekaźnika ww. danych. Zainteresowani przebiegiem aktualnej sytuacji pogodowej, mogą ją śledzić za pośrednictwem odpowiednich ku temu serwisów, m.in. Storm Chasers Czerniejewo.   O nagłych zdarzeniach oraz negatywnych skutkach zjawisk meteorologicznych i anomalii należy informować: Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie tel. 112, 998, 61 222 06 11 oraz: Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, tel. 61 854 99 10, fax  61 854 99 20

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15138-ostrzeżenie-przed-burzami
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola