Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ostatnia sesja Rady Miasta tej kadencji

Data publikacji: 2018-10-10, Data modyfikacji: 2018-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Pełna gorących, niekiedy ostrych dyskusji kadencja obecnej Rady Miasta dobiegła końca. Dziś odbyła się ostatnia, 60. sesja działaczy, z których dwóch kończy swoją przygodę w samorządzie. Zgromadzenie, które miało charakter roboczy i w trakcie którego podjęto jeszcze kilka uchwał dotyczących m.in. finansów miasta, wieńczyły słowa podziękowań za wspólne cztery lata pracy na rzecz Pierwszej Stolicy Polski. Spośród 23 radnych, 20 zdecydowało się na ponowne kandydowanie do Rady Miasta, a 1 do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Dwóch działaczy o długoletnim stażu postanowiło zakończyć swoją pracę w samorządzie - jest to Ryszard Karmoliński, który przez wiele lat reprezentował barwy klubu SLD, a także Mierosława Arndt, która w ostatnim czasie reprezentowała klub PO. Gratulacje za lata pracy złożył obu działaczom prezydent oraz przewodniczący Rady Miasta. - Muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona z tego, że mogłam pracować kiedyś i teraz z państwem. Jest mi chyba lekko odchodzić z jednej strony dlatego, że widzę iż moja praca wśród ludzi dała efekty, a z drugiej strony wcale nie lekko, bo "choć szron na głowie już nie to zdrowie, a w sercu ciągle maj" i chciałoby się jeszcze, to jednak rozum mówi co innego - przekazała Mierosława Arndt. Ryszard Karmoliński stwierdził: - 24 lata to szmat czasu. Jako rajca miejski pracowałem z wieloma radnymi i czterema prezydentami. Muszę powiedzieć iż praca z nimi układała się, co mówię szczerze, bardzo dobrze. Różniliśmy się często w poglądach, opiniach, ocenach, ale merytoryczne treści były zawsze dla nas najważniejsze. Nie powiem, że jestem dumny z 24 lat, bo może bym przesadził, ale jestem zadowolony.  Na zakończenie obrad, w trakcie których podziękowano także pracownikom Biura Rady Miasta za minione cztery lata współpracy oraz sekretarz Urzędu Miejskiego i skarbniczce Miasta Gniezna, wykonano wspólną, pamiątkową fotografię.

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15557-ostatnia-sesja-rady-miasta-tej-kadencji
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola