Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowi nauczyciele mianowani

Data publikacji: 2018-08-31, Data modyfikacji: 2018-09-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Przygotowywali się długie miesiące, a następnie z pomyślnością zdali egzamin przed komisją - gnieźnieńskie placówki oświatowe wzbogaciły się o siedmiu nowych nauczycieli mianowanych. W Urzędzie Miejskim odbyła się krótka uroczystość przyjęcia ślubowania od nauczycieli, którzy w sierpniu podeszli do egzaminu zawodowego i uzyskali ocenę pozytywną. W ten sposób zyskali upragniony stopień nauczyciela mianowanego. W sumie udało się to siedmiu pracownikom gnieźnieńskich szkół, podlegających Miastu. - Jest to dużo bardziej prestiżowy stopień awansu, gwarantuje on też pewne rzeczy jeśli chodzi o prawo oświatowe, więc na pewno dla nauczycieli jest to nie tylko satysfakcja finansowa, ale też zabezpieczenie związane ze stosunkiem pracy. Musieli wcześniej odbyć staż, aby się przygotować do egzaminu, który w sierpniu odbył się w Urzędzie Miejskim, gdzie zasiedli przed specjalistami, którzy zostali do tego egzaminu powołani - przekazał wiceprezydent Michał Powałowski.  W piątek 31 sierpnia, po złożeniu ślubowania, któremu przysłuchiwali się dyrektorzy placówek, awans na stopień nauczyciela mianowanego z rąk prezydenta Tomasza Budasza otrzymali: Barbara Rokosik, Anna Mika, Piotr Golasiński, Agnieszka Jania, Katarzyna Frąckowiak i Bożena Staniszewska. W najbliższym terminie dokona tego także Beata Zawierucha, która nie mogła uczestniczyć w spotkaniu.  - Proces przygotowywania się jest bardzo długi, trwa dwa lata i 9 miesięcy samego stażu, nie mówiąc o tym, jakie umiejętności zdobywamy jeszcze przed rozpoczęciem stażu. Ja się przygotowywałam się do egzaminu od dłuższego czasu, zdając najpierw egzamin z logopedii, po którym zaczęłam się uczyć do tego najważniejszego, który miał miejsce w sierpniu. Kosztowało mnie to bardzo dużo nerwów i pracy, a przy tym nie miałam wakacji w tym roku, ale udało się - mówiła Bożena Staniszewska, jedna z nauczycielek mianowanych tego dnia. Korzystając z okazji, po wręczeniu nadań, przekazano także uprawnienia wydłużające o trzy lata możliwość pracy jako doradca metodyczny Annie Dziel.  

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15195-nowi-nauczyciele-mianowani
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola