Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowa łódź dla OSP Witkowo

Data publikacji: 2018-12-04, Data modyfikacji: 2018-12-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Witkowska Ochotnicza Straż Pożarna wzbogaciła się o nowy sprzęt do ratowania ludzkiego życia, który będzie służyć na pobliskich jeziorach. Nowa łódź to model Whaly 435R, który może zabrać na pokład maksymalnie dziewięć osób (ratowników i poszkodowanych), posiada 40-konny silnik spalinowy, oświetlenie sygnalizacyjne, jak również światła ułatwiające działania poszukiwawcze. Dodatkowe wyposażenie stanowi dron podwodny – sprzęt służący do lokalizacji poszkodowanych pod powierzchnią wody. Wraz z łodzią zakupiona została przyczepa podłodziowa przystosowana do zanurzania w czasie wodowania. - Strażacy przede wszystkim używać jej będą podczas akcji na jeziorze Niedzięgiel w Skorzęcinie. Poza największym jeziorem w naszej gminie leżą jeszcze cztery inne, a także kilka mniejszy zbiorników wodnych. Należy pokreślić, że dzięki tej łodzi strażacy będą mogli o wiele skuteczniej nieść pomoc i ratować życie ludzkie - przekonywał Tomasz Kuliński, naczelnik OSP Witkowo. Sytuacji, kiedy łódź OSP Witkowo była wodowana w celu ratowania ludzkiego życia, zdarzała się już niejednokrotnie, także w ostatnich latach. Stąd też obecność tego sprzętu w witkowskiej remizie jest jak najbardziej konieczna. W poniedziałek 3 grudnia na wodach jeziora w Skorzęcinie odbyło się pierwsze wodowanie łodzi i zaprezentowanie jej możliwości oraz przetestowanie sprzętu, przed włączeniem do podziału bojowego jednostki. Od tej pory po wielu latach zmagań z przestarzałym i awaryjnym sprzętem, witkowscy strażacy będą mogli podczas działań na wodach skupić się przede wszystkim na niesieniu pomocy poszkodowanym. Uroczystość oficjalnego przekazania sprzętu odbyła się w minioną sobotę 1 grudnia w siedzibie OSP w Witkowie. Dokumenty na ręce Prezesa przekazał Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo Marian Gadziński. Zakup łodzi był możliwy dzięki dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w ramach zadania „Skuteczna ochrona środowiska naturalnego oraz poprawa bezpieczeństwa mieszkańców obszaru poprzez zakup specjalistycznego sprzętu i wyposażenia dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Witkowie”.

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/16073-nowa-lodz-dla-osp-witkowo
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola