Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Migawki z miasta - Kto myśli o mieszkańcach?

Data publikacji: 2018-10-26, Data modyfikacji: 2018-10-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Jeden z mieszkańców osiedla Ustronie przesłał do naszej redakcji swoje refleksje na temat sposobu prowadzenia przebudowy ul. Laubitza i zapewnienia mieszkańcom dojazdu oraz dojścia do własnych domów. Oto jak wygląda „remont” ul. Laubitza w Gnieźnie. Tak właśnie dba się o mieszkańców oraz ich BEZPIECZNY lub też jakikolwiek dojazd do domu. Nagłe zmiany w organizacji ruchu to już prawie codzienność. Nieoznakowanie objazdów - stała praktyka. Bywa, że rano trzeba jechać jedną „drogą” (a raczej usypaną żwirem dziurawą imitacją drogi), a wieczorem wracać obłoconym, śliskim i prawie niemożliwym do pokonania nieoświetlonym poboczem. Łatwo o wypadek i mimo, że wraca się do własnego domu, łatwo jest się zgubić. Prawie codziennie pokonując tą trasę zastanawiamy się, jak w takiej sytuacji poradziliby sobie funkcjonariusze pogotowia ratunkowego czy straży pożarnej. Aż strach pomyśleć jak mogłaby zakończyć się dana akcja ratunkowa, kiedy to pojazdy ratujących ludzkie życie, nie mogą się do nich dostać, bo zwyczajnie nie ma drogi. Dziś wygląda to tak, jak na załączonych zdjęciach. Grzęznące w błocie koła to tylko jeden z problemów. Wieczorem ta droga jest zupełnie nieoświetlona i prowadzi pod górę. Podjechanie pod nią jest nie lada wyczynem. My, podatnicy płacimy za remont drogi, a w zamian od kilku już miesięcy jesteśmy traktowani jak powietrze. My tu mieszkamy i mamy prawo do bezpiecznego wydostania się stąd, żeby dotrzeć do pracy oraz żeby bezpiecznie z niej wrócić. Mamy prawo żądać, aby ktoś w końcu wstał zza biurka urzędu, wsiadł w swoje auto i spróbował pokonać tą trasę, którą jesteśmy ZMUSZENI pokonywać my sami. Również pieszo! Bo o pieszych zupełnie tutaj zapomniano! Szymon

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15722-migawki-z-miasta-kto-mysli-o-mieszkancach
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola